Декрет проголошення типових формулярів для прохань про диспензи чи дозволи

23 грудня 2015

Вих. ВА/603

ДЕКРЕТ

проголошення типових формулярів для прохань про диспензи чи дозволи
Української Греко-Католицької Церкви

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Отець і Глава

Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Мир у Господі!

Право на укладення подружжя належить до основних прав людини. Тому кожне суспільство упродовж століть витворило певні цивільні і релігійні обряди його звершення. Подружня перешкода — це зовнішня чи внутрішня обставина, через яку особа не може правосильно укласти подружжя. Подружня перешкода перестає існувати через надання відповідної диспензи (ласки). Дозвіл — це адміністративний акт, що вимагає виконання певних приписаних законом умов і дозволяє якусь визначену дію.

Тому Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня — 6 вересня 2015 року Божого, йдучи назустріч мирянам власної Церкви, які через певні обставини знаходяться в канонічних перешкодах чи не мають відповідного дозволу на прийняття таїнства Подружжя, затвердив низку типових формулярів, які окреслюють спосіб і зміст їхнього звернення до компетентної церковної влади для отримання відповідної диспензи чи дозволу. Завданням цих документів є надати єпархіальним куріям УГКЦ ефективні інструменти, завдяки яким вони зможуть допомогти мирянам, які просять про отримання відповідних ласк.

Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков,

проголошуємо

типові формуляри для прохань про диспензи чи дозволи,

затверджені Синодом Єпископів УГКЦ,
що відбувся в м. Івано-Франківську 31 серпня — 6 вересня 2015 року Божого
(постанова 21),

і постановляємо:

впровадити ці документи в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування їх на офіційному веб-сайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua) [див. кан. 15 Канонів партикулярного права УГКЦ].

Ці формуляри мають бути також опубліковані у «Благовіснику Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви».

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,