«Через служіння капелана Церква стоїть поруч з українським військом», — архиєреї УГКЦ під час години молитви за військових капеланів
Друга година молитовного стояння УГКЦ була присвячена військовим капеланам. Із душпастирськими словами вдячності та молитовною підтримкою до військових капеланів звернулися: Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус та єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ владика Микола Бичок, в ефірі Живого телебачення під час 12-годинного молитовного марафону, 24 лютого 2023 року.
Митрополит Івано-Франківський Володимир наголосив, що військові капелани стали духовними батьками для наших воїнів, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
«Сьогодні особливо важливо згадати про тих, кого часто забуваємо і чий внесок є безцінним. Дякуємо військовим капеланам, які стали духовними батьками для наших воїнів. Вони кожного дня служать підтримкою і опорою нашим захисникам. Воїни підтримують бойовий дух, розділяють страх і допомагають залишитися добрими», — зазначив у своєму зверненні Митрополит Володимир Війтишин.
Єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич переконаний, що саме завдяки військовим капеланам воїни відчувають, що Господь є з ними у їхній боротьбі за Україну.
«Військові діляться, що для них присутність капелана є виразним проявом присутності Бога серед них. Це допомагає їм по-іншому пережити бій. Вони відчувають відвагу, мудрість, світлість. Мають відчуття, що Господь з ними. Дякуємо нашим священникам, які відважно і мужньо супроводжують наших військових», — сказав владика Йосафат.
«Молімося, щоб Бог нашим капеланам дарував мудрість у душпастирстві для наших військових. Нехай Господь допомагає їм терпеливо бути присутніми поруч з нашими захисниками», — закликав єпарх Чернівецький.
Владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії УГКЦ в Австралії підкреслив особливе покликання військового капелана, яке, на його переконання, полягає у вмінні товаришувати воїнам, бути з ними поруч та допомогти їм зберегти людську гідність серед моря насильства і гріха.
«Це велика честь і привілей допомагати у захисті своєї Батьківщини. Через служіння військового капелана Церква стоїть поруч з українським військом та ділиться з ним невимовними Божими дарами. Духовний капелан не може брати в руки військову зброю, але він використовує духовну зброю», — зазначив єпископ.
«Військовий капелан намагається озброїти військо духовними цінностями та чеснотами, любов’ю до Бога та свого ближнього, своєї країни та народу, до своїх рідних. Видимим знаком духовної зброї є вервиця, яку наші капелани дарують воїнам, а вони в свою чергу стараються носити її, причепивши до бронежилета чи носячи як нагрудний хрест», — додав владика Микола.
Владика Степан Сус подякував капеланам за те, що є добрими братами, друзями та духовними наставниками для військових.
«Будучи військовим капеланом багато років, розумію як важливо для воїна, щоб поруч був священник. Той, хто його вислухає і зрозуміє, хто просто буде поруч. Це для них є свідченням, що воїни не є самотні у цій боротьбі. Нехай Господь, милосердний і добрий, додає сили і мужності нашим військовим капеланам. Воїни потребують брата, друга, духовного наставника чи отця», — сказав владика Степан Сус у своєму слові до військових капеланів.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ