Близько тисячі франківчан долучилися до Ходи за традиційні сімейні цінності

5 червня 2019

2 червня в Івано-Франківську від місцевого драмтеатру по вулиці Незалежності до Вічевого майдану пройшла Хода на захист життя та сімейних цінностей. Близько тисячі мешканців та гостей міста вийшли, щоб висловити свою підтримку на захист життя і традиційної сім’ї. У заході взяли участь представники духовенства, віряни різних конфесій та просто небайдужі містяни. Очолив ходу архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

Близько тисячі франківчан долучилися до Ходи за традиційні сімейні цінності

«Всі ми народилися в сім’ї, а тому кожен покликаний розуміти ту цінність, яку несе в собі справжня християнська родина. Колись, в період атеїстичного свавілля, гоніння та репресій християн віра в нашій Церкві в Україні часто зберігалася саме в середовищі християнських родин, у тих маленьких домашніх церквах. Можна сказати, що Церква вижила, бо живою залишалася віра в родині», — каже митрополит Володимир.

На плакатах учасників акції були написи «Традиційна родина — здорова нація», «Тільки Бог має право давати і забирати життя» та ін. Більшість учасників ходи — віряни різних конфесій.

Анна Масляк, у шлюбі 10 років, мама трьох дітей, в коментарі прес-службі Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ розповіла чому із родиною взяла участь у ході:

«В своїй сім’ї ми стараємося жити по-християнськи. Я твердо переконана, що сьогоднішні рухи, які нам часто нав’язують люди з різною, не завжди доброю метою, мають велику небезпеку. Знаєте, я якось прочитала таку цитату: „Чому за аборти виступають ті, хто вже народився?“ І це правда… Надіюся, подібні заходи зможуть пробудити наш народ з цього жахливого сну».

Учасники ходи робили кілька молитовних зупинок, щоби просити в Господа благословення для своїх сімей, дару життя для всіх зачатих дітей та дару батьківства для тих сімей, які поки що не стали ще батьками.

На завершення ходи учасників вітали архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ владика Володимир Війтишин, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, секретарка міської ради п. Оксана Савчук та представники ГО «За життя».

Пригадуємо, що, згідно Постанов Вісімдесят другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, в першу неділю червня відзначаємо Парафіяльне свято сім’ї.

Окрім того, 24 травня Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ видав спеціальне звернення, в якому із сумом зазначається, що Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень. Розходяться близько 60 відсотків пар, які обіцяли одне одному любов і вірність, мріяли про щасливе життя. Саме тому такі заходи, як хода за традиційні сімейні цінності, покликані глибше поглянути на інституцію сім’ї, адже це наш святий обов’язок — «неустанно проголошувати красу і радість подружньої та сімейної любові, з якої ми не тільки походимо, але і якої постійно потребуємо, адже ця любов здатна перетворювати і надалі наш світ, окремі спільноти та осіб», — йдеться в Зверненні.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ