Близько 1100 прочан вирушили сьогодні зі Львова до Унева

25 серпня 2019

Сьогодні, 25 серпня 2019 року, Божественною Літургією у храмі св. Архистратига Михаїла УГКЦ розпочалася ХХVІ піша проща до Святоуспенської Унівської Лаври з нагоди престольного празника Лаври. Цьогоріч проща присвячена 150-літтю Блаженного священнномученика Климентія Шептицького, 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля і 100-літній річниці відновлення Студійського монашества у Святоуспенській Унівській Лаврі. За підрахунками організаторів, сьогодні вранці від храму св. Архистратига Михаїла вирушило орієнтовно 1100 прочан.

Близько 1100 прочан вирушили сьогодні зі Львова до Унева

Перед тим, як прочани вирушили в дорогу, ми встигли поспілкуватися із деякими із них. Донька священика Ірина Лісньовська розповіла, що проща для неї — це завжди час внутрішньої тиші:

«Для мене проща до Унева — це особливий час духовної віднови, миру, коли ти можеш віддатися на Волю Божу просто йти. І попри те, що ти цілий день ідеш, тобі не нудно йти. І це насправді дуже неймовірно. Так діє Бог у нашому житті. Я йду прощею не вперше, а вшосте. Відчуття втоми — це нормально, але якщо ти чогось дуже хочеш, то завжди знайдеш час для прощі. Влітку були певні табори, була змучена, але знайшла сили, щоб йти цьогоріч знову».

Прочанин Ярослав розповів «Духовній величі Львова» про те, що йде у прощу, щоб помолитися у своїх наміреннях:

«Мої намірення пов’язані із моєю сім’єю. А крім намірень проща — це можливість відволіктись від тих життєвих клопотів і проблем. Це буквально кілька днів побути наодинці із собою у натовпі людей, які йдуть до однієї мети. Якось себе збагатити і набрати запас енергії для подальшого життя».

Додамо, що під час триденної духовної мандрівки прочани матимуть можливість приступити до Тайни Покаяння, долучитися до богослужінь, молитися, спілкуватися, читати біблійні уривки по групках, а також слухати реколекційні науки від спеціально запрошених реколектантів, серед яких преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, преосвященний владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»