Блаженніший Святослав у Хмельницькому зустрівся з керівниками обласної та міської влади

2 грудня 2019

У неділю, 1 грудня 2019 року, Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив душпастирський візит на Хмельниччину, розпочавши його із відвідин обласної державної адміністрації і міської ради, а також спілкування із керівництвом області та міста: головою Хмельницької ОДА Дмитром Габінетом, головою обласної ради Михайлом Загородним, а також з мером міста Олександром Сесчишиним.

Мета візиту Предстоятеля — здійснення Божественної Літургії у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці (вулиці Зарічанська, 10/3), Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації отця Івана Кулика на кафедру єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

«Я за фахом історик, тому завжди високо ціную те, що Українська Греко-Католицька Церква робила для нашої держави в дуже важкі часи, — зазначив міський голова Хмельницька Олександр Сесчишин. — У нас завжди виходить цікава та добра співпраця, зокрема в соціальній сфері, наприклад, з благодійним фондом „Карітас“ у нас є багато успішних і діючих проєктів».

«Мені приємно чути, що ви як історик добре розумієте, що наша Церква на Хмельниччині є корінною. Ми лише відроджуємося у вашому місті. Сьогодні справді, без перебільшення, буде історична подія, бо ще ніколи в історії нашої Церкви на Хмельниччині не було хіротонії єпископа», — заявив Глава УГКЦ.

На його думку, Хмельницький розквітає як європейське місто. «Тепер є різні методології, як трансформувати суспільство, як реформувати структури чи держави, і завжди фахівці радять розпочинати з якогось пілотного проєкту, який може бути майданчиком для того, щоб щось випробувати і запропонувати для інших. Я думаю, що на Поділлі успішним пілотним проєктом розбудови європейського міста — це Хмельницький, — переконаний архиєрей. — Ми маємо великі плани, бо свячення нового єпископа — це є лише початок».

Духовний лідер греко-католиків зауважив, що УГКЦ сповідує вічні істини, але в сучасний спосіб. Крім того, він згадав про життєвий шлях та служіння владики-номінанта Івана Кулика, який сповна присвятив життя своєму покликанню.

«Українська Греко-Католицька Церква — символ стійкості духа та віри в Бога. Попереднє століття було важким для УГКЦ, але вона є символом української державності, яку вдалося зберегти попри важкі умови. Нам є про що пам’ятати і чим пишатися. Я вважаю, що наша співпраця лише починається і ми будемо допомагати та підтримувати її», — сказав голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет.

«Для нашої Церкви важливо мати добрі контакти і пошану до органів державної влади різних рівнів», — вважає Блаженніший Святослав. — Наша Церква завжди була державницькою, але ніколи не була державною, а передусім Церквою народу і з народом… Окрім цього, Церква завжди бачила у своїх священниках і духовних лідерів — громадських діячів, які могли би бути лідерами у своїх громадах».

Додамо, що Глава УГКЦ висловив слова вдячності владі міста та області, їх команді та усім мешканцям за підтримку.

Нагадаємо, що 11 грудня 2015 року у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Римський благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви з центром у Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. До призначення єпарха адміністратором цієї єпархії був архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівский Василій Семенюк. Єпархія охоплює Хмельницьку область.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ