Бенедикт XVI молиться за Україну і приєднається до Акту посвяти Непорочному Серцю Марії

24 березня 2022

Архиєпископ Мечислав Мокшицький розповів, що отримав особистий лист від Бенедикта XVI, в якому вислужений папа запевнив у своїх молитвах за Україну.

У розмові з італійським часописом «Avvenire» колишній особистий секретар св. Йоана Павла ІІ і Бенедикта XVI, митрополит Львівський, також висловив вдячність Папі Франциску за його «голосний крик» минулої неділі, 13 березня 2022 року, на захист жертв російської агресії в Україні, а також за відповідь на прохання українських єпископів про посвячення України та Росії Непорочному Серцю Марії. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo».

«Від початку вторгнення ми відчуваємо, що Святіший Отець нас підтримує. Це доводять його постійні й рішучі заклики, звернені до всієї Церкви, молитися за Україну та незвичний жест посвячення обох народів Непорочному Серцю Марії, Цариці Миру, як просила про це Божа Мати у Фатімі. Крім того Папа захотів засвідчити свою чуйність до нашого народу, посилаючи гуманітарну допомогу та направляючи свого розподілювача милостині, кардинала Конрада Краєвського, який залишився з нами, щоб відчути і пережити наші страждання», — сказав архиєпископ Мокшицький.

Бенедикт XVI молиться за Україну

Митрополит Львівський зазначив, що отримав також особистого листа від вислуженого папи Бенедикта XVI, який запевнив його в своїх молитвах за Церкву в Україні. Він також процитував слова св. Йоана Павла ІІ, який під час війни в Боснії наголошував на можливості зупинити руку нападника, зокрема, із застосуванням сили.

«Зараз я стверджую, що такий шлях справедливий і в Україні, щоб припинити геноцид нашого народу», — підкреслив архиєпископ Мокшицький.

Ієрарх, який є виконуючим обов’язки голови єпископату РКЦ, відзначив роль Львова у допомозі всій країні. Сюди прибувають виснажені після багатогодинної подорожі біженці зі східної частини України. Львівська архідієцезія приймає в своїх приміщеннях близько 800 біженців. Окрім того, багато сімей прийняли їх у своїх сім’ях. Львів став великим центром гуманітарної допомоги не тільки для західної України, а й для всієї країни. Архієпископ Мокшицький підкреслив, що Україна потребує зараз впровадження зони заборони польотів, а також чесних переговорів за участі Європи, які б привели до справедливого миру.

Папа-емерит приєднається до Акту посвяти України і Росії

Папа-емерит Бенедикт XVI приєднається до Папи Франциска та єпископів світу в молитві посвяти Росії та України 25 березня.

Очікується, що він зробить це приватно, і не буде присутній на церемонії посвяти в базиліці Святого Петра. CNA Deutsch, німецькомовне інформаційне агентство CNA, підтвердило ці деталі в неділю після спілкування з особистим секретарем Папи архиєпископом Георгом Генсвайном.

«Звичайно, Папа-емерит Бенедикт XVI приєднається до заклику Папи Франциска в молитві щодо посвячення Росії та України Непорочному Серцю Марії», – написав Генсвайн у електронному листі інформаційному агентству.