Апостольське повчання «Радість любові» («Amoris Laetitia»): аналіз та натхнення

4 квітня 2019

Комісія у справах родини та подружжя єпархії святого Володимира Великого у Парижі для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії Української Греко-Католицької Церкви приготувала збірник аналітичних статтей та пояснень Післясинодального Апостольського звернення Святішого Отця Франциска про любов у сім’ї «Amoris Laetitia» («Радість любові»).

Апостольське повчання «Радість любові» («Amoris Laetitia»): аналіз та натхнення

Нещодавно в Інтернеті з’явився український переклад Післясинодального Апостольського звернення Святішого Отця Франциска про любов у сім’ї «Amoris Laetitia» («Радість любові»). Не чекаючи на його появу в українському світі, Комісія у справах родини та подружжя єпархії святого Володимира Великого у Парижі для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії Української Греко-Католицької Церкви розпочала його опрацювання, аналіз та контекстуалізацію щодо викликів, які стоять перед УГКЦ у сфері душпастирства родин та сімей у теперішній час. Зокрема, учасники проекту «Радість сім’ї», що й узялися за це нелегке завдання, так бачать свою місію: «Дорогий Читачу, пропонуємо до Твоєї уваги проект „Радість сім’ї“, базований на документах Католицької Церкви. Він створений, щоб подати переконливі аргументи на користь шлюбу та сім’ї. Це сприятиме піднесенню радості сімейної єдності. Папа Франциск проголошує: „Бог-Трійця — це сопричастя любові, а сім’я — це його живе відображення“. Можливо, для когось ці слова звучать незвично або навіть є неприйнятними, оскільки багато з нас змучені самотністю, зранені зрадою та несправедливістю, побиті егоїзмом та гріхом. Проте слова Папи демонструють християнську надію. Йдеться про Надію, яка воскрешає чоловіка і жінку до нового життя, а в таїнстві материнства та батьківства дає людству майбутнє», — йдеться у зверненні організаторів проекту.

Відтак команда «Радість сім’ї» декларує інші цілі: «Бажаємо, щоб з допомогою цього проекту, ми відновили свою віру в сім’ю, яка щоразу більше зазнає нападів культури, що відкинула Бога. Проект „Радість сім’ї“ насамперед призначений для душпастирів, щоб допомогти їм у формуванні проповідей, катехиз чи інших публічних виступів про шлюб та сім’ю згідно з актуальним вченням Церкви. Також цей проект буде цікавим для всіх мирян, які бажають глибше пізнавати християнську мудрість. Ми переконані, що слово Церкви — сказане без осуду, але відверто — не мине безслідно для щирого шукача Істини. Розпочинаємо наш проект аналізом післясинодального апостольського звернення Святішого Отця Франциска про любов у сім’ї „Amoris Laetitia“. Ставши для нас справжнім натхненням, цей документ одним реченням передає основний мотив наших старань: „Радість любові, що живе в сім’ях, є також радістю Церкви“».

Головним редактором, ініціатором та керівником проекту став бр. Віталій Протасевич. Натомість, першим етапом втілення цієї душпастирської ідеї стала праця над Післясинодальним Апостольським зверненням Святішого Отця Франциска про любов у сім’ї «Amoris Laetitia» («Радість любові»).

Ознайомитися із аналізом та натхненням «Amoris Laetitia» («Радість любові») можна тут.

Довідка

Післясинодальне апостольське звернення Святішого Отця Франциска про любов у сім’ї «Amoris Laetitia» є синтезом роботи двох Синодів Католицької Церкви, скликаних у 2014 («Пастирські виклики сім’ї в контексті євангелізації») та у 2015 («Покликання та місія сім’ї в Церкві та в сучасному світі») роках. Цей документ виданий у 2016 році як осмислення сімейних проблем у світлі вчення Церкви відповідає на багато моральних та пасторальних питань, що турбують сьогодні мирян та душпастирів. В «Amoris Laetitia» Папа Франциск ставить на перше місце принцип милосердя і закликає християн відновити в собі такі цінності, як великодушність, обов’язок, вірність і терпіння, щоб вповні могти цінувати шлюб та сім’ю, щоб стати знаками Божого милосердя як для своїх рідних, так і для цілого світу (див. н. 5).

За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ