Папа Франциск «Радість Любові» («Amoris Laetitia») українською

22 березня 2019

У четвертий рік свого Понтифікату, 19 березня 2016 року, в день пам’яті святого Йосифа Обручника, Папа Франциск при базиліці Святого Петра у Римі видав Апостольське післясинодальне повчання про любов у сім’ї «Amoris Laetitia» («Радість Любові»).

Папа Франциск «Радість Любові» («Amoris Laetitia») українською

Пропонуємо Вашій увазі український переклад Апостольської адгортації Папи Франциска «Радість Любові» («Amoris Laetitia»), яка вийшла у Ватикані після двох сесій Синоду Католицьких Єпископів, присвяченому родині у квітні 2016 року, але досі не була перекладена на українську мову.

Величезна подяка отцю Олегу Кривобочку за зроблений переклад.

Ми живемо в такий час, коли людське життя часто понівечене негативною, недостовірною і часто непотрібною інформацією. Ми тонемо в потоці реклами, агресивної пропаганди, ворожості, а цілющі і життєдайні повідомлення, які подають нам надію та наповнюють радістю, залишаються непоміченими. Коли мова заходить про складні життєві ситуації та родинні питання, багато хто відразу намагається розпочати сперечатися, не витрачаючи час і сили на те, щоб спочатку просто подумати.

Папа Франциск пропонує нам інший підхід. У своєму Апостольському повчанні «Радість Любові», яке на перший погляд може викликати деякий шок чи навіть непорозуміння (тому цей документ був причиною критики серед деяких кардиналів, які звинувачували Понтифіка у єресі та відступництві від католицького віровчення), Святіший Отець описує деякі складні ситуації, в яких може опинитися сучасна родина та пропонує чимало порад, які мають на меті допомогти родинам подолати ці труднощі. Документ написаний простою, доступною мовою і будь-яка доросла людина, небайдужа до питань віри, є в стані його прочитати та зрозуміти. «Радість Любові» слід читати у світлі «Familiaris Consortio» («Сімейне співжиття») святого Папи Івана Павла ІІ та інших попередніх документів Церкви з питань сім’ї та шлюбу.

«Радість Любові» представляє післясинодальні роздуми Папи Франциска про сім’ю. Так само, як і в попередньому документі «Evangelii Gaudium» («Радість Євангелія»), тут поєднуються блискуча мова, і особливий розпізнавальний стиль Святішого Отця. Ті, хто чекає сенсаційних змін у поглядах церкви на шлюб і сімейне життя будуть розчаровані.

Приємного читання та розважання!

За матеріалами інтернет-ресурсу «Єзуїти в Україні»
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ