700 молодих людей з усієї Америки приєдналися до VI Всеамеринської молодіжної прощі

18 червня 2024

«Зібрати у розсіянні сущих» — під таким гаслом 13–16 червня відбулась VI Всеамериканська молодіжна проща, яка чисельно об’єднала духовенство та прочан з усієї Америки. Понад 700 людей з 17 штатів Америки зібрались на території парафії Покрова Пресвятої Богородиці в м. Парма (штат Огайо, США).

«Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра й наука» — саме ці слова Патріарха Йосипа Сліпого стали лейтмотивом цьогорічної прощі, яка присвячена 40-літтю його відходу до вічності, як повідомляє пресслужба Єпархії Святого Йосафата у м. Парма.

Кожен день прощі розпочинався з Божественної Літургії, яку очолювали владики Богдан Данило, єпископ Єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США), Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії Святого Миколая Чудотворця із осідком у м. Чикаго (штат Іллінойс, США), та Павло Хомницький, єпископ Стемфордської єпархії, за участю близько 20 священників, які приїхали з різних єпархій разом зі своїми парафіянами.

У пятниц’ю під час першої панельної дискусії о. Павло Дроздяк, лікар-психіатр Донна Добровольський та п. Марта Саюні говорили про важливість ментального та духовного здоров’я. Опісля прочани працювали над цією ж темою в малих групах. Добре продумана програма дала змогу кожному збагатись духовно, беручи участь в розважанні над уривком зі Святого Письма, прийнявши Святе Таїнство Покаяння, помолившись біля мощів блаженних новомучеників українського народу, блаженного Карла Акутіса та святого Йосафата Кунцевича.

Особливістю першого дня прощі була молитва Тезе та піший похід зі свічками, який завершився Акафістом до Зарваницької Матері Божої. Для багатьох прочан похід зі свічками нагадав прощі до Зарваниці, тому люди заспівали відому всім пісню «Із Києва міста».

«Сьогодні засвідчила чудо перебування в спільноті. Увечері другого дня Всемериканської прощі учасники мали похід і свічками. Дорога не далека — коло від церкви Покрову Пресвятої Богородиці до сусідньої церкви Пресвятої Трійці. У руках у кожного була запалена свічка. Процесія на чолі з владиками і отцями розтягнулася довгою стрічкою яскравих вогників… Так, як в дитинстві на прощі до Зарваниці… Але неможливо було пронести запалену свічку усю дорогу. Хоча кожен старався обережно нести свою свічку, затуляючи її від вітру, ховаючи у долонях, у кожного свічка гасла декілька разів… Але поряд ішов ще один учасник/учасниця прощі і радо ділився вогнем. Так змогли донесли свічки до кінця і закінчили день спільною молитвою в храмі», — ділиться власними переживаннями прочанка Леся Назар.

Ранок суботи почався зі старту пішої прощі для обох груп молоді 10–15 і 16–25 років у супроводі священників Філадельфійської митрополії. Близько 160 молодих людей під час походу роздумували про їх особисту дорогу до Бога.

Друга панельна дискусія на тему «Самоідентичність та утвердження українця греко-католика в еміграції» ще раз нагадала кожному учаснику про важливість збереження своєї ідентичності, мови та обряду. Окрім духовної частини, відбувались спортивні змагання з футболу, волейболу, духовні вікторини, ігри для дітей, банси та пісні біля ватри.

Окрасою суботнього вечора була Молитва Прослави та концерт, під час якого прочани ділились своїми талантами, якими їх обдарував Господь. Особливо хвилюючим для кожного присутнього було відео-привітання з України. Заступник голови Патріаршої Комісії в справах молоді о. Роман Демуш, священники з різних єпархій України, представники молодіжних спільнот передавали вітання для української молоді в Америці. Це були наче теплі обійми з Батьківщини, за яку неодноразово молились під час прощі.

У неділю опісля Божественної Літургії, обіду та дитячого подячного концерту, владика Богдан Данило благословив прочан на щасливу дорогу додому, попросивши, щоб вони несли все те, чим наповнились під час прощі, в місця, де вони живуть і працюють. Щоб були тими, в кому кожен зможе побачити Христа.