Проповіді та промови
«Пасха-Великдень настає тоді, коли над злом тріумфує любов!» — владика Богдан Дзюрах у Неділю про блудного сина
У Неділю про блудного сина, 28 лютого 2021 року, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах пропонує застановитися над тим, чому притча про милосердного батька є настільки знаною та популярною. За його словами, «вона виявляє те, що справді є серцевиною, істотою нашої святої віри: безкорислива і вірна любов Отця Небесного до кожного із нас. Які прикмети цієї Божої любові?»
Блаженніший Святослав: «Символ віри»: хто такий Святий Дух?
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця ісходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків». Нижче пропонуємо текстову версію катехизи.
Послання владики Михаїла Колтуна з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння
Неділя блудного сина в Українській Греко-Католицькій Церкві водночас є Днем особливої уваги до в’язничного служіння. Саме тому владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський та Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, звертається із окремим посланням у цей день.
УГКЦ в підпіллі: спогади о. Івана Барабаша
1946 рік, березень. Львів. Катедральний собор святого Юрія. Українська Греко-Католицька Церква начебто оголосила «про розрив з Ватиканом та про воз’єднання з Руською Православною Церквою», що означало ліквідацію УГКЦ. Собор був неканонічним, оскільки жодного єпископа УГКЦ на ньому не було. Але з тієї страшної дати розпочалися переслідування греко-католиків, Церква пішла у підпілля на 40 років.
Послання щодо покликання Ольштинсько-Ґданської єпархії: «Починається новий етап розвитку Церкви»
«До всіх вірних та духовенства новоутвореної Ольштинсько-Ґданської єпархії звертаюся з гарячим проханням не тільки сприяти своїми зусиллями встановлення необхідних єпархіяльних структур, але передовсім, про молитовну підтримку. Для всіх нас найважливіше — будувати духовну спільноту з Богом. Це нагода відновити свій зв’язок з Господом Богом через свою особисту молитву та через участь у житті парафіяльної спільноти», — йдеться у Посланні правлячого архиєрея Ольштинсько-Ґданської єпархії владики Аркадія Трохановського.
«Бог — Лікар, а я — хворий. Одиноке лікарство — це Боже милосердя», — владика Василь Івасюк
«Фарисей, перебуваючи на висоті своєї гордині, не бачить своєї хвороби. Митар дивиться у покорі знизу вверх і тому бачить свої гріховні рани. Перший подібний до гладкого і високого дерева з гнилою серцевиною, яке придатне хіба що для вогню. Другий подібний до ґудзуватого дерева, яке перетерпіло буревії і тепер є придатне і здорове на розпилювання дошок». Такими словами звернувся до вірних у Неділю митаря і фарисея, 21 лютого 2021 року, преосвященний владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський.
24 лютого — річниця відновлення Галицької митрополії. Як це було і хто за цим стоїть?
24 лютого 1807 року Папа Римський Пій VII підписав буллу «In universalis Ecclesiae regimini». За цим офіційним документом із латинською назвою стоїть надзвичайно важлива, як для західноукраїнських теренів, так і для історії України загалом, подія — відновлення Галицької митрополії. Очевидно, що згаданий щойно «римський» епізод цієї історії — це урочиста і тріумфальна, але лише завершальна її фаза: finis opus coronat, кінець вінчає справу, як каже латинський вислів.
#Ісповідники віри. Отець Андрій Абрагамович — караїм-студит в УГКЦ, дядько двох повстанців
З численних історій буття караїмів в українському народі досі нерозказаною залишається оповідь про ченця Студійського уставу Андрія Адама (Захаріюша-Сумхи) Абрагамовича, який тихою жертовною працею і терпіннями, котрих зазнав від комуністичного тоталітарного режиму, заслужив на вдячну пам’ять наступних поколінь.
Проповідь Блаженнішого Святослава у Неділю митаря і фарисея
Вивищувати нас — це не наша, а Божа справа. Це Його діло, яким Він підносить смиренних. Ми не повинні вивищуватися ні перед Богом, ні перед ближнім, ні перед самим собою. Стояння в правді перед Богом, перед собою і в любові стосовно іншого — це той момент, коли Бог дасть нам своє милосердя й оправдання, огорне нас своєю оздоровчою та спасенною любов’ю. Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 21 лютого 2021 року, у Неділю про митаря і фарисея.
«Ми є грішниками, яких безмежно любить Бог», — владика Богдан Дзюрах у Неділю про митаря і фарисея
Проповідуючи у Неділю про митаря і фарисея, 21 лютого 2021 року, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах застановився над пізнанням себе і Бога, яке веде до правильної побудови стосунків із ближніми. «Засліплення на власний гріх провадить до гордині супроти Бога і до зневажливої поведінки супроти ближнього. Саме така постава виявляється в особі фарисея», — підкреслив архиєрей.
Владика Ярослав Приріз на празник Стрітення: «Тільки зустріч з Господом може врятувати нас від отрути смерті»
«Три основні елементи варто виокремити у цій євангельській події: таємниця пришестя, реальність зустрічі та проголошення пророцтва». Саме над цим роздумував у своїй літургійній гомілії преосвященний владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, 15 лютого 2021 року, у день світлого празника Стрітення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.
«Люди завжди прагнуть світла, яке осяє їхнє життя», — владика Тарас Сеньків
Проповідь преосвященного владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, виголошена 15 лютого 2021 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у місті Стрию з нагоди свята Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.