Фоторепортажі

Кардинал Маттео Дзуппі: мирний посланець папи Франциска
Маттео Марія Дзуппі — 69-річний італійський архиєпископ Болоньї та Президент Італійської єпископської конференції. Українцям він насамперед став відомим у 2023 році. Тоді папа Франциск призначив його посланцем задля досягнення миру у війні між Російською Федерацією та Україною.

Нунцій в Україні: обстріли Києва посилюються, пошкоджено нунціатуру
Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас коментує в інтервʼю для ватиканських медіа ситуацію, що склалася в столиці України, яка зазначає постійних регулярних обстрілів, які останніми тижнями посилюються.

Кардинал Маттео Дзуппі: «Триває робота над поверненням українських дітей, вивезених до Росії»
У четвер, 10 липня, кардинал Маттео Дзуппі, архиєпископ Болоньї та Президент Єпископської Конференції Італії, взяв участь у засіданні Синоду Єпископів УГКЦ у Римі. Під час свого візиту він запевнив у постійній солідарності Італійської Церкви з народом України, який уже тривалий час переживає трагедію війни.

У Римі завершився Синод Єпископів УГКЦ 2025 року
У четвер, 10 липня, завершився Синод Єпископів УГКЦ 2025 року, який відбувся в Українській папській колегії Святого Йосафата в Римі. Головною темою Синоду стало «Душпастирство сім’ї в умовах війни». Участь у синодальних засіданнях взяли 46 архиєреїв з України, Західної і Центральної Європи, Північної і Південної Америки й Австралії.

Разом реалізовувати місію Христову, — ректор УКУ прозвітував про діяльність університету на Синоді Єпископів УГКЦ
9 липня під час Синоду Єпископів УГКЦ, який цими днями відбувається в Римі, ректор УКУ Тарас Добко представив звіт про діяльність Українського католицького університету за 2024–2025 навчальний рік.

Не для засудження, а для допомоги: митрополит Євген Попович розповів про церковне судочинство
Кожного щорічного засідання Синоду Єпископів УГКЦ важливим моментом є сесія із канонічними питаннями. Вже упродовж 10 років Українська Греко-Католицька Церква працює над створення свого Кодексу канонів УГКЦ. Однак, навіщо ще один Кодекс, якщо вже існує Кодекс канонів Східних Церков? Яким чином постають нові правила взаємодії у Церкві? І, зрештою, як виглядає судочинство в Українській Греко-Католицькій Церкві.

Єпископи УГКЦ зустрілися з Урядом Італії: обговорили участь у відбудові України
9 липня відбулася зустріч єпископів УГКЦ з України із представниками італійського уряду. Ієрархи УГКЦ подякували за підтримку України й обговорили співпрацю в різних сферах відновлення України.

Патріарший економ УГКЦ прозвітував перед Синодом про служіння в умовах війни та плани на майбутнє
У межах засідань Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що проходить в Українській папській колегії Святого Йосафата з 30 червня по 10 липня 2025 року, Патріарший економ УГКЦ отець Любомир Яворський представив детальний звіт про фінансову та соціальну діяльність Церкви в умовах четвертого року повномасштабної війни в Україні.

Папа: кожен з нас повинен запитати себе як ставимося до необхідності навернення
У літній резиденції в Кастель-Ґандольфо Папа Лев XIV відслужив першу Святу Месу згідно з нещодавно схваленим формуляром «в намірі збереження створіння». Під час проповіді він говорив про потребу навернення та визнання Христа головою всього.

Президент України до Папи Лева XIV: Сподіваємося, що митрополит Шептицький отримає належне визнання
Президент України Володимир Зеленський під час аудієнції в Папи Римського Лева XIV у Кастель-Гандольфо 9 липня розповів про глибоку повагу українського народу до постаті митрополита Андрея Шептицького — Глави Української Греко-Католицької Церкви, який під час Другої світової війни рятував євреїв і невтомно обстоював християнську віру.

Богородиця-Оранта як символ надії: УГКЦ підсумовує першу половину Ювілейного 2025 року
9 липня на засіданні Синоду Єпископів УГКЦ владика Ярослав Приріз, голова Оргкомітету Ювілейного року УГКЦ, представив детальний звіт про роботу, проведену з нагоди відзначення Ювілейного року 2025 під гаслом «Паломники надії».

Кардинал Марчелло Семераро: На чолі Дикастерії у справах святих
Цей ієрарх, що нині є членом кількох ватиканських відомств та очолює Дикастерію у справах святих, відіграє особливу роль і в житті Української Греко-Католицької Церкви. Його зв’язок з Україною проявляється у глибокому співчутті до українського народу, особливо в умовах триваючої війни, та активній участі у беатифікаційних процесах українських мучеників і праведників, серед яких — сам митрополит Андрей Шептицький.