Фоторепортажі
«Коли наше серце зранюють, з нього виливається те, чим воно наповнене», — владика Володимир Груца у студентському храмі свящ. Олексія Зарицького
Не є найважливішим те, що ми маємо робити, а якими ми повинні бути! Якщо банка наповнена медом, то навіть коли вона розіб’ється — з неї вилиється мед. Так само з нашим серцем: навіть коли його зранюють, то з нього вилиється те, чим воно наповнене. На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца під час проповіді до вірних у студентському храмі свщмч. Олексія Зарицького у 19-ту неділю після Зіслання Святого Духа під час Божественної Літургії з нагоди храмового празника.
Папа: Бог прагне не коментаторів, а сердець, які приймають Його слово
Зустрічаючись з паломниками в останню неділю жовтня, Папа Франциск поділився думками про те, якими повинні бути стосунки з Божим словом, що не повинно залишатися мертвою літерою, але перемінювати серце.
«Все має призначення: гарбуз дарує смачну кашу, а молитва — поживу для душі»: 10 думок владики Володимира Груци про Хеловін
Важливо через покаяння очищувати серце від нечисті, а не прикликати її через різні сумнівні ритуали. Такою та іншими думками ділиться єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца у час, коли багато людей готується «святкувати» Хеловін.
Блаженніший Святослав до вірян УГКЦ в Італії: «Парафія святих мучеників Сергія і Вакха — це є Ваш дім»
В ці осінні дні 30–31 жовтня Українська парафія в Римі святкує важливий ювілей: 50 років від моменту освячення нового престолу та оновлення храму свв. Сергія і Вакха, які звершив Патріарх Йосиф Сліпий в 1971 році, повернувши Українській Греко-Католицькій Церкві перед тим втрачений древній осідок в центрі Вічного міста. З цієї нагоди пропонуємо Вашій увазі цікаве інтерв’ю з Главою УГКЦ, Блаженнішим Патріархом Святославом.
Розбудова сучасних «мостів»: у пошуках сучасної моделі Церковної єдності
28 жовтня у Київському центрі УКУ відбувся науковий симпозіум, присвячений 425-літтю Берестейської унії 1596 року, яка відновила сопричастя Київської митрополії з Римським Апостольським престолом і всією Католицькою Церквою. Екуменічні питання сучасного світу спонукають по новому оцінити Берестейську унію, зробити певні висновки і рухатися далі у пошуку моделей єднання Церков — єднання без поглинання. Це — тема другої частини симпозіуму «Берестейська унія 1596 року» — «У пошуках сучасної моделі Церковної єдності».
50 років тому в Римі відбулося освячення нового престолу та оновлення храму Святих Сергія і Вакха
30 та 31 жовтня 1971 року в храмі Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці патріархом Йосифом був звершений Чин освячення нового престолу, виготовленого італійським митцем Уґо Мацеї, та Чин оновлення храму, адже перед тим, ще у 60-их роках, церкву Святих Сергія і Вакха було продано, десакралізовано і зруйновано старий престіл, балдахин над ним і іконостас.
#ТижденьУГКЦ: міжцерковна конференція в Софії Київській, проголошення Главою УГКЦ важливих документів та симпозіум до 425-річчя Берестейської унії
Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (23–29 жовтня 2021 року).
Владика Михаїл Колтун освятив каплицю для Мисливського товариства «ТУСТАНЬ»
У неділю, 24 жовтня 2021 року, преосвященний владика Михаїл Колтун на запрошення п. Руслана Козара при численному зборі капеланів, мисливців, працівників лісового господарства та Голови Козівської ТГ здійснив Чин освячення каплиці Св. Євстахія для Мисливського товариства «ТУСТАНЬ», Сколівського протопресвітерства, у с. Козьова, Стрийського району.
У пошуках церковної єдности: науковий симпозіум з нагоди 425-ої річниця Берестейської унії у Києві
«Боже провидіння приведе всіх християн до єдности, але ми не можемо просто чекати. Ми повинні робити те, що в наших силах. Подумайте про те, що нас об’єднує. Нам також потрібен союз душі, адже між «сестринськими» Церквами не повинно бути ворожнечі. Хто допоможе нам, як не ми самі? Адже саме нам зсередини найкраще видно проблеми і способи об’єднання», — сказав Апостольський нунцій в Україні, архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, звертаючись до учасників наукового симпозіуму «Берестейське поєднання 1596 року в контексті унійних процесів минулого та пошуку сучасних моделей церковної єдности».
«Для мене люди з інвалідністю є великими педагогами», — владика Володимир Груца до учасників Першого форуму соціальної взаємодії
Люди з особливими потребами також формують наше суспільство і думку. На це звернув увагу владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архипархії, під час Першого форуму соціальної взаємодії СИЛЬНА. ВІЛЬНА. СПРОМОЖНА, що проходив у приміщенні готелю «Дністер» у четвер, 28 жовтня 2021 року.
Глава УГКЦ про релігійність Шевченка: «Він недарма переспівував Давидові псалми»
Припускаю, що Шевченко недарма переспівував Давидові псалми. Мабуть, він хотів, щоб Псалтир, який він, як маленький хлопчик, читав старослов’янською мовою, заговорив живою рідною мовою, щоб Боже слово українці читали рідною мовою. Про це, відповідаючи на питання про релігійність Тараса Шевченка, сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква». Програма була присвячена темі «Від Шевченка до Стуса. Поети та їх творчий спадок». Співрозмовником Глави Церкви був Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка в Києві.
Духовенство Чернівецької єпархії продовжує навчання у межах програми Інституту постійної формації
26–28 жовтня у с. Мигово відбувається черговий навчальний модуль програми в рамках Інституту постійної формації духовенства Чернівецької єпархії УГКЦ.