Фоторепортажі
«Пасха-Великдень настає тоді, коли над злом тріумфує любов!» — владика Богдан Дзюрах у Неділю про блудного сина
У Неділю про блудного сина, 28 лютого 2021 року, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах пропонує застановитися над тим, чому притча про милосердного батька є настільки знаною та популярною. За його словами, «вона виявляє те, що справді є серцевиною, істотою нашої святої віри: безкорислива і вірна любов Отця Небесного до кожного із нас. Які прикмети цієї Божої любові?»
«Слухаючи притчу про блудного сина, стаємо учасниками свята Божого милосердя», — владика Володимир Груца у Неділю блудного сина
«Незважаючи на біль, милосердний батько робить все, що може: любить сина і чекає на нього! Нехай Боже милосердя дотикає серця кожної людини!» Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца під час проповіді до вірних у храмі Пресвятого Серця Христового у Неділю блудного сина.
#ТижденьУГКЦ: візит Голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ
Ось головні події, які сталися в УГКЦ протягом останнього тижня (20–26 лютого 2021 року).
Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»
«Сьогодні, наприкінці робочого дня та тижня, ми прийшли до крипти Патріаршого собору, де спочивають тлінні останки Блаженнішого Любомира — нашого батька й учителя. Ми прийшли сюди, щоб подякувати Господу за дар його життя», — на цьому 26 лютого 2021 року наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, з нагоди 88-ї річниці з Дня народження Блаженнішого Любомира Гузара.
«Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», — Глава УГКЦ
Християнство сьогодні має що сказати сучасній Україні, яка вмирає за свою свободу. Воно повинне сказати, що для того аби змінити суспільство, необхідно самому стати іншим. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час участі в дискусійній платформі «Косач-talks» на тему «Культура та християнство: від драм Українки до нас сьогоднішніх». Розмову модерував Євгеній Стасіневич, літературний критик, куратор програми «Косач-talks».
Будування мосту взаємодії: народні обранці обговорили з релігійними діячами потребу формування сімейної політики в Україні
Відбулася зустріч Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій з міжфракційним депутатським об’єднанням «Цінності. Гідність. Родина». Чергове робоче засідання в цьому форматі відбулося 25 лютого 2021 року в приміщенні Патріаршої курії УГКЦ в Києві.
УГКЦ в підпіллі: спогади о. Івана Барабаша
1946 рік, березень. Львів. Катедральний собор святого Юрія. Українська Греко-Католицька Церква начебто оголосила «про розрив з Ватиканом та про воз’єднання з Руською Православною Церквою», що означало ліквідацію УГКЦ. Собор був неканонічним, оскільки жодного єпископа УГКЦ на ньому не було. Але з тієї страшної дати розпочалися переслідування греко-католиків, Церква пішла у підпілля на 40 років.
За Героїв Небесної сотні молилися в папській базиліці Санта Марія Маджоре
21 лютого 2021 року в папській базиліці Санта Марія Маджоре, біля першої і головної ікони християнського світу — Пресвятої Богородиці «Спасіння люду римського», папський канонік цієї базиліки єпископ Іриней Білик відслужив Архиєрейську Літургію та Панахиду на вшанування Героїв Небесної сотні.
Кардинал П’яченца: Великий Піст — час покаяння
З нагоди початку Великого Посту Великий Пенітенціярій Апостольської Столиці скерував до вірних Католицької Церкви листа із закликом роздумів над сенсом і цінністю християнського покаяння.
Відбулася чергова духовна місія священників Тернопільсько-Зборівської архиєпархії у зоні ОСС
З благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василія Семенюка впродовж двох тижнів лютого отці-капелани перебували з духовною місією серед військовослужбовців в зоні ООС.
«Бог — Лікар, а я — хворий. Одиноке лікарство — це Боже милосердя», — владика Василь Івасюк
«Фарисей, перебуваючи на висоті своєї гордині, не бачить своєї хвороби. Митар дивиться у покорі знизу вверх і тому бачить свої гріховні рани. Перший подібний до гладкого і високого дерева з гнилою серцевиною, яке придатне хіба що для вогню. Другий подібний до ґудзуватого дерева, яке перетерпіло буревії і тепер є придатне і здорове на розпилювання дошок». Такими словами звернувся до вірних у Неділю митаря і фарисея, 21 лютого 2021 року, преосвященний владика Василь Івасюк, єпарх Коломийський.
Блаженніший Святослав: «Катехитичний голод — виклик нам усім, бо це ми маємо нагодувати голодних»
«Катехитична справа в умовах пандемії постраждала чи не найбільше. Однак не припинилася і не завмерла. Вона набрала нових форм і Церква продовжила бути матір`ю і вчителькою для своїх дітей. Тому дуже прошу передати від мене всім катехитам мою особисту вдячність за те, що продовжили катехизувати і навчати віри наших дітей» — на цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час першої онлан-зустрічі голів катехитичних комісій УГКЦ у всьому світі 19 лютого 2021 року.