Звернення владики Богдана Дзюраха щодо молитви і посту за мир в Україні

25 січня 2022

Владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії, солідаризуючись із закликом Святішого Отця Папи Франциска та Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, закликає усіх вірних та духовенство до молитви та посту за мир в Україні 26 січня 2022 року.

Звернення владики Богдана Дзюраха щодо молитви і посту за мир в Україні

Мюнхен, 24.01.2022 р. Б.

Вих. АЕ-22/016

ЗВЕРНЕННЯ

преосвященного владики Богдана Дзюраха,
апостольського екзарха у Німеччині та країнах Скандинавії

з приводу Дня молитви і посту за мир в Україні 26 січня 2022 року

Всесвітліші та всечесні Отці-душпастирі!
Преподобні Сестри,
дорогі Брати і Сестри у Христі!
Христос рождається!

На цьогорічні Різдвяні свята, вже котрий рік поспіль, падає тінь триваючої на Сході нашої Батьківщини російської військової агресії, кожен день тривання якої завдає нашому народові незмірних страждань і непоправних втрат. Увесь світ з великим занепокоєнням спостерігає за тим, як ворог нарощує свій військовий потенціал на кордоні з Україною. В часі Різдвяних Свят, коли увесь християнський світ радіє приходом на землю Воплоченого Сина Божого, «Князя миру», князь темряви спонукує безвідповідальних та злочинних політиків до нових кроків з ескалації воєнних дій, що можуть мати непередбачувані наслідки для Української держави та для усього європейського континенту.

Перед лицем цієї глобальної загрози демократичні та співчуваючі нашому народові держави світу висловлюють та надають свою підтримку Українській Державі і Збройним Силам України, а віруючі люди заносять до неба благальні молитви про мир.
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав від імені нашої Церкви спільно з іншими католицькими єпископами Польщі та України опублікував Заклик до пошуку пошуку діалогу і порозуміння з метою уникнення воєнної небезпеки. Єпископи УГКЦ з різних частин світу звертаються із закликом до посиленої молитви та до солідарності із українським народом. Я, зокрема, солідаризуюся зі Зверненням Владик Філадельфійської митрополії та рекомендую Вам найближчої неділі після Літургії, або з нагоди молитов за мир прочитати згадані Звернення нашим вірним та опублікувати їх в парафіяльних електронних чи друкованих виданнях.

Рівно ж Вселенський Архиєрей Франциск, котрий регулярно згадує долю нашого народу у своїх молитвах і виступах, вчора, в неділю, 23 січня, під час молитви «Ангел Господній», в контексті згадки про ситуацію в Україні, виразно закликав католиків усього світу, щоб середа 26 січня стала Днем загальної молитви за мир.

У зв’язку з цим доручаю Вам, дорогі Отці, в середу, 26 січня відслужити Святу Літургію за мир в Україні, а також організувати впродовж дня у Ваших парафіяльних спільнотах інші молитви та богослужіння в цьому наміренні. Також прошу Вас і всіх
вірних долучатися до всецерковної молитви, яка буде передаватися онлайн через «Живе телебачення».

Молімося за наших воїнів, медиків, капеланів, волонтерів та всіх, хто захищає Україну!

Молімося за всіх поранених, за родини загиблих, за біженців, переселенців, полонених, без вісти пропавших і за всіх, хто проживає на окупованих територіях Криму та Донбасу та в районах бойових дій! Молімося за увесь наш народ, його провід та захисників.

Молімося з твердою вірою у серці, що «Господь народові своєму дасть силу, Господь благословить народ свій миром!» (Пс. 29, 11).

Благословення Господнє на Вас!

† Богдан Дзюрах,
апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії

Додатки до Звернення про молитву за мир 26 січня 2022 року

Вих. АЕ-22/016 від 24.01.22:

1. Заклик Святійшого Отця Франциска про молитву за мир 26 січня 2022 року Божого.
2. Заклик католицьких єпископів Польщі та України до пошуку діалогу і порозуміння з
метою уникнення воєнної небезпеки.
3. Звернення Українських католицьких єпископів у Сполучених Штатах Америки.
4. Молебень в часі війни.