«Зцілення цілого народу починається з кожного зокрема, з родини, з парафії», — владика Богдан Дзюрах у Гамбурзі (Німеччина)
22 жовтня 2022 року при парафії Всіх святих м. Гамбург відбулися передсоборові деканальні збори Північного деканату Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії під назвою «Голос парафій». Це вже треті передсоборові деканальні збори з чотирьох існуючих деканатів, які є частиною підготовки до Собору Апостольського екзархату, який матиме тему: «Слухати — молитися — служити» і проходитиме 9–10 листопада 2022 року в м. Кевеляр.
Владика Богдан розпочав збори Архиєрейською Божественною Літургією, під час якої застановився над важливістю слухання Божого Слова, яке провадить людину. «Сьогоднішнє Боже Слово буде супроводжувати нас і показувати нам, як Бог діє у нашому житті та до чого запрошує. Ми не є випадковими у цьому світі. Те, що ви є тут на цій землі, у тій парафії, теж не є випадковістю. Господь хоче нас тут мати», — сказав єпископ і підкреслив, що Бог кличе нас своїм Словом до вічного життя. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії.
Торкаючись події, яка сьогодні зібрала представників мирян і духовенство Північного деканату, єпископ закликав усіх поглянути якими ми є як члени Церкви, як громада і як парафія. «І тут дуже важливо не відвертати погляду від наших слабкостей, ідентифікувати їх, бо ми всі є хворі. А зцілення цілого народу починається особисто з кожного зокрема, з родини, з парафії, — мовив владика Богдан і додав, що — Боже Слово є словом надії і життя. Воно нам потрібне, щоб ми не втрачали орієнтир».
Також архиєрей назвав окрім Святого Писання ще два джерела, які несуть в собі Боже Слово, а саме: Учительський уряд Церкви, який об’являє світові Слово Боже і саму людину, в якій через Хрещення замешкав Христос, і яка може стати носієм Божої волі та слова для іншої особи.
Проповідник заохотив учасників передсоборових зборів не боятися говорити, а з іншого боку уважно слухати одні одних.
Після молитви 28 учасників зборів слухали представлені напрацювання парафіяльних зібрань, на яких було сформульовано реальну ситуацію життя кожної громади як з її позитивними надбаннями, так і з негативними існуючими проблемами. Також відбулась оцінка першочергових потреб та можливостей, які б стимулювали розвиток кожної парафії зокрема.
А після завершення деканальних передсоборових зборів усі учасники на чолі з архиєреєм помолилися подячний Молебен до Пресвятої Богородиці.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ