«Знак миру»: до Львова прибула мандрівна статуя Діви Марії з Фатіми

17 березня 2022

Сьогодні, 17 березня 2022 року, до львівського храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на Сихові, прибула мандрівна статуя Діви Марії з Фатіми. О 13-й годині відбулась Божественна Літургія, після чого священники і вірні зустріли фігуру Богородиці.

«Знак миру»: до Львова прибула мандрівна статуя Діви Марії з Фатіми

Центр Святині Фатіми (Португалія) на прохання митрополита Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка надав офіційну копію статуї Фатімської Божої Матері, щоб у Її присутності просити перед Богом про захист та мир в Україні і світі. Про це інформує інтернет-видання «Збруч».

Статуя Богородиці перебуватиме в храмі Різдва Пресвятої Богородиці до 15 квітня 2022 року.

«Усі сумуємо, постимо, допомагаємо одне одному. Молимося, а особливо стараються наші мужні воїни, які захищають нас, наше життя, нашу землю. Господь завжди був з нашим народом, який піднявся проти ворогів, вбивць. Духа живого у серцях народу не може ніхто подолати. За Божим промислом маленька Україна переможе ворога, якого боїться весь світ», — зазначив на початок свого слова важливість спільної боротьби за свою землю архиєпископ і митрополит Львівський.

За словами владики Ігоря, до міста Львова прибула копія чудотворної статуї Фатімської Богородиці. Це велика подія для міста. «Вдячні тим, хто радо погодилися, щоб та статуя прибула до нас і ми заносили свої моління за мир в Україні. Коли 13 червня 1929 року сталося об’явлення Богородиці, Вона сказала: „Надійшла хвилина, за якої Бог закликає Святого Отця разом з єпископами всього світу присвятити Росію Моєму Непорочному Серцю. Він обіцяє врятувати її“», — мовив архиєрей.

Окреслюючи мету духовного заходу, владика Ігор Возьняк зазначив: «Богородиця прибула до нас у Львів, щоби ми молилися, благали про закінчення війни, кінець вбивств, які вчиняють російські військові. Молімося за навернення російського люду, що покритий духовною темнотою. Щоб Господь змилувався над нею і над нами».

Наприкінці, проповідник пригадав усім присутнім, що 25 березня Папа Франциск посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. «Хай Бог благословить нам негайне припинення війни. Непорочне Серце Марії врятуй нас», — сказав до вірян митрополит Ігор.

Довідка

Об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі — серія об’явлень, що відбувалися у Фатімі в 1915–1917 роках. Найвідомішими є об’явлення Діви Марії 1917 року. З 13 травня по 13 жовтня вона шість разів з’являлася трьом пастушкам: Лусії душ Сантуш, Жасінті Марту та Франсишку Марту. 1930 року Католицька Церква офіційно визнала ці події як диво й одкровення, яке не суперечить доктрині.

Перша мандрівна статуя Фатімської Богородиці була вирізьблена за вказівками сестри Лусії, найстаршої з пастушків, яким являлась Пречиста Діва Марія 1917 року, а 13 травня 1947 року вона була увінчана золотою короною. Сталося так, що 1945 року, незабаром після закінчення Другої світової війни, один парох у західному Берліні запропонував, щоб статуя Фатімської Матері Божої відвідала всі столиці і єпископати Європи аж до кордону з Росією. Виготовлена за вказівками сестри Лусії статуя від того часу побувала в 64 країнах світу, несучи послання миру й Божої любові. Згодом, щоб задовольнити численні прохання з усього світу, виготовлено й посвячено ще декілька копій першої мандрівної статуї. У 2000 році було прийнято рішення залишити першу мандрівну статую у Фатімському санктуарії, який вона залишає лише за особливих нагод, якою була, зокрема, зустріч молоді в Панамі на початку 2019 року.

Крім цієї мандрівної статуї Фатімської Богородиці, в каплиці, спорудженій на місці об’явлень Богоматері, що є серцем санктуарію у Фатімі, вшановується первісна статуя, що її вирізьбив 1920 року скульптор Жозе Феррейра Тедінь також за вказівками Лусії. Під час найбільших урочистостей цю статую увінчує дорогоцінна золота корона, в центрі якої вмонтована куля, яка пронизала тіло Папи Івана Павла ІІ під час замаху, що стався 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Ватикані. Святий Іван Павло ІІ подарував цю кулю на знак вдячності Пресвятій Богородиці за порятунок його життя.

Нагадаємо, що через тиждень, у п’ятницю, 25 березня, під час покаянного богослужіння, яке Папа Франціск о 17:00 очолюватиме в базиліці Святого Петра, він посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт того самого дня у Фатімі здійснить кардинал Конрад Краєвський, Папський роздавач милостині, як посланець Святішого Отця.

Фото: Олександр Савранський