«Завданням Церкви є не дати емігрантам втратити любов до Євангелії, віри Христової, до України, мови і культури», — владика Дмитро Григорак на Єпархіальному соборі

17 грудня 2020

12 грудня 2020 року в єпархіальному управлінні Бучацької єпархії в м. Чорткові за участю духовенства та мирян на чолі з єпархом Бучацьким Дмитром Григораком відбувся Єпархіальний собор «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ».

Після спільної молитви, звертаючись до учасників Собору, владика Дмитро сказав: «Завданням Церкви є не дати емігрантам, що перебувають у пошуках роботи, втратити любов до Євангелії, віри Христової, до України, мови, культури. Богопосвячені особи мають іти за цими людьми, шукати їх і повернути їм віру в Бога, надію на краще, любов до людей. Як це зробити? Ми тут разом спробуємо знайти відповіді на ці та інші питання сьогодення».

Продовжуючи тему Собору, о. Роман Бронецький у своїй доповіді «Міграція: історія і сучасність» торкнувся важливих моментів історії, зокрема коли міграція українців була вимушена з огляду переслідування та утисків за Україну і віру в Бога. Наводячи паралелі з сучасною міграцію, священник показав велику потребу в присутності Церкви поміж своїм народом, — Церкви як носія не тільки духовних, а й культурних, історичних та національних цінностей.

Практичним досвідом душпастирської праці за кордоном поділився о. Андрій Лемчук, синкел у справах духовенства Бучацької єпархії УГКЦ. Отець розповів, як нелегко нашим заробітчанам. «Часто вони, люди з вищою освітою, мусять виконувати упокорювальні роботи. Тоді священник у Церкві має допомогти такій особі почуватися людиною. Зробити все необхідне, щоб вона увійшла в спільноту Церкви і почувалася там як удома, любленою Божою дитиною», — сказав о. Андрій. Також священник поділився досвідом співпраці парафій в Італії і в Україні, зокрема йшлося про молодь і соціальне служіння.

Отець Володимир Заболотний, протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ, модеруючи зустріч учасників Єпархіального собору, наголосив, що важливою є тема, яка має бути розглянута, — «Церква в ковідному і післяковідному часі».

Присутні на Соборі миряни ділилися своїм досвідом як заробітчани та парафіяни греко-католицьких громад у Франції та в Німеччині. Також відбулося спільне обговорення та ділення думками щодо відвідування храму, святкування дня Святого Миколая і Різдва під час пандемії.

Як стверджують учасники, Собор відбувся в теплій, дружній атмосфері.

За матеріалами Бучацької єпархії УГКЦ