«З нами Бог! — це суть Різдва; Ми з Богом! — це найкраще святкування», — вл. Богдан Дзюрах під час Різдвяної Меси в костелі св. Олександра

25 грудня 2020

24 грудня 2020 року, у навечір’я свята Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа за григоріанським календарем, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах взяв участь у Різдвяному богослужінні «Пастирці» в костелі святого Олександра Римо-Католицької Церкви в Україні у м. Києві.

Різдвяні богослужіння очолив владика Віталій Кривицький, єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ.

У своєму привітальному слові на завершення богослужіння владика Богдан Дзюрах насамеперед передав вітання від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, єпископату, духовенства та вірних Української Греко-Католицької Церкви.

Рік крихкості і ранимості

Відтак проповідник зазначив, що вже минув рік від останньої зустрічі на минулорічній Різдвяній месі. «Рік, в якому ми досвідчили крихкості і ранимості нашого земного буття, нашу незахищеність і безпорадність перед лицем видимих і невидимих загроз, — триваючої агресії на Сході України, неконтрольованого поширення коронавірусу, зростаюче зубожіння, неспокої і потрясіння у суспільному житті, мабуть, не бракувало нам і в особистому та родинному житті різноманітних труднощів, клопотів і журб. З іншого боку, я переконаний, що нам як віруючим людям, не бракувало теж і дару ніжної близькості милосердного і люблячого Бога кожної миті цього року, що минає. Господь провадив нас, підтримував, давав надію, був і є завжди із нами», — мовив архиєрей.

Дата святкування Різдва: важливішим є не коли, а Кого і як будемо святкувати

Також владика Богдан Дзюрах звернув увагу на постійно відновлювані перед Різдвом Христовим дискусії щодо дати святкування цього празника. «У світі у передріздвяний час панує метушня, яка нерідко відвертає людську увагу від того, що становить зміст Різдва. Цю метушню підтримує, а нерідко і провокує світ комерції, засоби масової інформації, індустрія розваг… У нас в Україні з наближенням Різдва є інша власна метушня, а саме — навколо дати: коли будемо святкувати Різдво? За яким календарем? Проте, ми не повинні надмірно журитися календарем і датами, бо повнота часів для цього рішення сама настане. З іншого боку, не раз Апостольські Нунції в Києві хвалилися, мовляв, вони щасливі, бо можуть святкувати в Україні „два Різдва“. Як би там не було, я думаю, що всі дискусії навколо дат, свідомо чи несвідомо, є також певним видом „суєти“, метушні, яка несе в собі загрозу заговорити нас, відтягнути нашу увагу і наш погляд від того, що, або радше — Хто — у Різдві є найсуттєвішим, найважливішим. Бо, як на мене, набагато важливішим є не те, коли будемо святкувати, а Кого і як будемо святкувати».

Істинне святкування Різдва: З нами Бог!

Таким чином, за словами єпископа, ми повинні бути пильними, щоб нічого нас не відвернуло від істинного святкування події приходу Божого Сина у людському тілі на цей світ. «Справді, якщо Господь є з нами, а ми — у Ньому, все решта нам додасться. То ж будьмо чуйні, щоб ані святкова ілюмінація, ані передсвяткова метушня не відвернули нас від Того, Хто наближається до нас як наш Спаситель, наш Господь і Бог — у яслах у вертепі та в Євхаристії, яка є найвищим втіленням різдвяного таїнства у нашому житті. „З нами Бог!“ — це суть Різдва; Ми з Богом! — це найкраще святкування», — сказав Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Наприкінці, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах ще раз привітав усіх присутніх та людей, які святкують Різдво Христове із світлим празником: «То ж прагну побажати собі і Вам з нагоди цьогорічного Різдва, щоб ми в новому році стали трохи ближче до Ісуса, який приходить, щоб бути з нами. Дай, Боже, щоб і ми були із Ним, бо коли будемо з Ним, то все, що потребуємо, Отець Небесний дасть нам у Своєму Сині, бо Він — наш мир, Він — наше зцілення, Він — наша надія, спасіння і життя».