«Якщо підете за Христом — будете щасливі»: Блаженніший Святослав закликав молодь іти у монастир

22 липня 2021

Під час зустрічі із молоддю у межах Всеукраїнської прощі до Марійського духовного центру «Зарваниця», яка відбулася 17–18 липня 2021 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав молодих людей не боятися свого покликання до богопосвяченого життя і рішуче віддати себе на служіння Богові.

«Справді вартує віддати своє життя на Службу Богові. Можемо запитувати себе, чи справді вартує все, що я маю поставити на одне — на християнське життя і правду Євангелія?» — розпочав свою відповідь на питання молоді Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Відтак Предстоятель УГКЦ поділився своїм власним досвідом розпізнання покликання: «Коли я ставив собі питання 20 років тому, то це було важке питання. У той період, я саме служив у армії. Але тоді, коли Радянський Союз розпадався, нам молоді, справді бракувало орієнтирів, було багато можливостей обрати свій шлях. Але я ставив собі питання: „Чи справді вартує лишити все і піти за Христом?“. Я чув через „Ватиканське радіо“, як Мирослав-Іван Любачівський проповідував і звертався до юнаків: „Хлопці, ходіть до семінарії! Наша Церква потребує нових священників, бо ми щойно виходимо з підпілля!“. Я тоді знайшов собі відповідь на це питання, Господь Бог допоміг мені знайти відповідь на це питання. Справді вартує піти за Христом! В тому житті лишити все і піти на Службу Богові».

Після цього Глава Української Греко-Католицької Церкви звернувся до молодих людей із закликом присвятити своє життя Богові і не боятися Йому служити. «Тому я звертаюся до дівчат і хлопців: як ви справді шукаєте те, за що справді вартує віддати своє життя, посвятитися, до остатку — покликання до богопосвяченого життя справді є твоє. Нам так сьогодні потрібно священників! Наша ціла Східна Україна, Казахстан, Далекий Схід, Австралія, Аргентина, Бразилія, Західна Європа шле мені листи і каже: дайте нам священника! А звідки я їм візьму того священника, як ви, хлопці, не відгукнетеся на моє запрошення? Ходіть! Наша Церква, наші семінарії на вас чекають», — мовив архиєрей.

Окремо Блаженніший Святослав запросив дівчат до богопосвяченого життя у монастирі. «Так само, сестер! Нам треба монахів і монахинь, щоб там монастир заснувати, там нову місію відкрити, бо там є люди спраглі Бога. Маємо так багато потреб для місії і служіння богопосвячених осіб. Дівчата, наші монастирі, які мають різні харизми і різні дари на вас чекають, ходіть! Нам так треба легкої кавалерії, яка би могла піти на передову: там де є найважче. Ви відчуєте, як сила Божої любові сповнить наднебесним змістом ваше земне життя», — сказав проповідник.

«Хлопці, наші монастирі на вас чекають. Ми маємо різні монаші спільноти, різних харизм, дарів. Якщо наша молодь сьогодні відгукнеться на цей заклик, на це запрошення, якщо Ви відповісте на це питання, чи піти за Христом „Так“, то, повірте, будете щасливі. Буде щасливий той народ, який так потребує тих, які голосять Боже Слово і вселяють надію Божу у людських серцях Третього постковідного тисячоліття», — мовив на завершення Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»