«Якщо не будемо воювати за дітей і молодь, то не маємо майбутнього», — владика Степан Меньок

23 грудня 2022

22 грудня 2022 року у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звершив архиєрейську хіротонію єпископа Максима Рябухи, якого Синод Єпископів УГКЦ обрав єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ. По завершенні богослужіння до слів привітання долучився також і владика Степан Меньок, екзарх Донецький.

Вітаючи свого нововисвяченого помічника, екзарх нагадав про те, що владика Максим, ще будучи ієромонахом Салезіянського Згромадження святого Івана Боско, вже здійснював душпастирське служіння на східних теренах України. Про це повідомляє пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

«Київ прощається з владикою Максимом, а ми з радістю його приймаємо. По правді говорячи, я вже декілька років чекав на помічника — і сталося! Сьогодні урочисто, в таке велике свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, він стає єпископом, моїм помічником. Приходять на думку слова старця Симеона: „Нині відпускаєш слугу твого, Владико, бо побачили очі мої помічника мого!“» — підкреслив екзарх Донецький.

Продовжуючи, владика Степан пригадав, що владика Максим не є новим на Сході України, адже він починав працювати в Дніпропетровську, тепер це місто Дніпро. «Там вони мали зі студентами велику працю, його прекрасно знає молодь Східної України. Війна нам зашкодила, але надіємося, що за Божою благодаттю все це скінчиться і буде мир. І мені здається, що ця творча праця, праця з молоддю знайде новий імпульс дії в нас, на Сході України. Для мене це є радість! Я його питав: „Ти не боявся до мене йти?“ Він відповів: „Ні, я вам довіряю“. Я думаю, наша співпраця буде гарною», — мовив архиєрей.

На зображенні може бути: 7 людей, люди стоять та у приміщенні

Владика Степан також наголосив, що праця з молоддю, якою багато років займається владика Максим, — це запорука майбутнього України:

«Ми мусимо поєднувати євангелізацію найбільш потребуючих людей і знаходити молодь, відкривати їм майбутнє України, щоб вони знали: наше майбутнє завжди має бути з Христом, з вірою в Бога, без цього ми не переможемо ніякого ворога. Часто чую: „Слава ЗСУ!“, але можемо сказати „Слава Богу і ЗСУ!“, без Бога нічого не можемо зробити. Блаженніший Святослав постійно наголошує: це є наше майбутнє. Якщо ми не будемо воювати за дітей і за молодь, то ми не маємо майбутнього».

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

«Хай Бог благословить, владико! Нехай благословення Боже сходить на тебе, а Покров Пресвятої Богородиці, в свято якої ти прийняв ці свячення хай завжди буде з тобою!» — завершив вітальне слово владика Степан.

Нагадаємо, що 22 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася єпископська хіротонія владики Максима Рябухи, єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ. Головним святителем став Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, а співсвятителями — владика Степан Меньок, екзарх Донецький, та владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.