Як вивести лінивих священників із парафіяльної зони комфорту? Відповідь Блаженнішого Святослава для молоді у Зарваниці

16 липня 2019

У суботу, 13 липня 2019 року, відбулася традиційна зустріч із молоддю Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава в межах загальнонаціональної прощі до Марійського духовного центру «Зарваниця». Під час цієї зустрічі молоді люди мали нагоду поставити свої запитання та дізнатися відповіді на проблеми, які їх турбують.

«Як вивести отців з іхньої зони комфорту? Чому священики бояться або не хочуть, щоби ми їм допомагали. Пасторальна діяльність часто обмежується літургійним життям парафії. І як боротися з лінивими священниками на парафії?» Запитання від Катрусі і Насті під час зустрічі Блаженнішого Святослава з молоддю в рамках Загальнонаціональної прощі до Зарваниці.

«Я вам дам дві відповіді на це. Єпископи мають своєрідний інструмент, який називається ротація. Тому якщо ви, дівчатка, хлопчики, бачите, що якийсь священник вже засидівся на якійсь парафії і побудував собі зону комфорту, то не мовчіть — ламайте зони комфорту!

Дуже тяжко, коли зона комфорту є спільною, коли її собі вибудував священник разом із парафією. Тоді це є катастрофа, бо усім добре — і священникові, і церковному братству і сестринству, ніхто не хоче більше нічого. Всі бояться нового. Чи зможе тоді єпископ провести ротацію священика на тій парафії? Та ніколи, бо люди будуть боятися. Вони звикли до свого священика, з ним вже побудована спільна зона комфорту.

Я би дуже просив, щоби кожен з нас відчував, що бути християнином у власній зоні комфорту означає вмирати. Якщо я собі у своєму духовному житті вибудовую зону комфорту, то це означає, що я духовно починаю вмирати.

В живій парафії вибудувати собі зону комфорту для священика неможливо — вона постійно буде провокувати: «Отче, ще того треба зробити, у нас ще того немає. Друга відповід на це питання: ламайте зони комфорту у вашій парафії, будьте її живими каталізаторами-моторами. Будьте певні, той священик відчує, що треба не просто щось робити, але треба міняти. Бо молодь хоче бути активною.

Ламаймо зони комфорту для себе, у тій парафії, де я живу, і будьте певні, що бастіон зони комфорту пароха упаде».

За матеріалами «Дивенсвіт»