«Я з вами, щоб підтримати і підбадьорити вас», — єпископ-помічник Римської дієцезії
У неділю, 27 лютого 2022 року, на молитву зі спільнотою Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі завітав єпископ-помічник Римської дієцезії владика Беноні Амбарус (Benoni Ambarus), відповідальний за душпастирство мігрантів у вищезгаданій єпархії.
Божественну Літургію в Катедральному храмі в цей день очолив владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії, у співсужінні пароха Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі ієрея Тараса Остафіїва. Про це повідомляє пресслужба Української парафії в Римі.
Перед початком молитви єпископ Беноні звернувся до присутніх у храмі молільників зі словами підтримки, наголосивши, що він тут сьогодні представляє Церкву Рима, яка хоче бути поруч з українським народом у цей час і разом із ним взивати до нашого Отця небесного: «Спаси нас, порятуй нас!»
Після читання Євангелія владика Діонісій виголосив проповідь, у якій найперше подякував владиці Беноні за присутність і підтримку а також наголосив, що ми, християни, покликані жити в любові і діяти в любові, а захист Батьківщини, невинних мирних мешканців — це прояв любові і наш священний обов’язок.
Також архиєрей зазначив, що в цей Великий піст ми повинні будемо «вийняти з кишені частину свого заробітку, щоб дати його потребуючим братам і сестрам в Україні і так здобудемо собі скарб на небі. Матеріальні речі може знищити ворог, а зроблене діло милосердя для ближнього стане нашим надбанням на небі, яе ні міль, ні хробаки не точать і злодії не не крадуть», — підсумував проповідник.
Після відпусту Літургії настоятель храму, ієрей Тарас Остафіїв подякував владиці Діонісію за чіткі і мудрі вказівки на цей Великий піст, а єпископу Беноні за присутність, молитву і постійну підтримку української спільноти Рима.
Богослужіння завершилося молитвою за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни!»
Після молитви відбувся Чин всепрощення, під час якого усі в храмі взаємно просили прощення один в одного перед початком святої Чотиридесятниці та отримали від пароха благословення на Великий піст.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ