«Я розпочинаю нову сторінку свого життя», — владика Петро Стасюк

15 вересня 2021

12 вересня 2021 року у катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла Мельбурнської єпархії в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії владика Петро Стасюк відслужив свою подячну Божественну Літургію за єпископське служіння у цьому краї, яке він передає. Пропонуємо Вашій увазі його подячне слово з цієї нагоди.

«Я розпочинаю нову сторінку свого життя», — владика Петро Стасюк

«І хоч би що ви робили, чи казали, —
все має бути в ім’я Господа Ісуса,
дякуючи Богу-Отцю через Христа»

(Кол. 3, 17)

Сьогодні ми зібралися віртуально, — новий спосіб зібрань у сучасному світі, — щоб подякувати Господу за його благословення. У нашому катехизмі «Христос — наша Пасха» написано, що призначення Церкви — дати Господу говорити до людей, об’явити себе нам та покликати їх до сопричастя з Ним (18).

У Євангелії від Івана (20, 31) написано, що Церква існує для того щоб ми «ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім’я Його». Церква збирається на славу Господа, бо Господь животворящий є серед нас.

Наша єпархія мала трьох єпископів. Кожен з нас був з різних епох, з різними талантами та завданнями. Але наша церква має одне завдання та мету. Усіх нас об’єднує одна річ — наші коріння та серця з України, з Тернопільщини.

Єпископ Іван організовував піонерів, які заклали серце та душу нашої Української Церкви в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Я прийшов, коли Церква вже існувала та мав працювати над підготовкою до майбутнього.

Владика Микола мав інше покликання від Бога. Вести Церкву у постковідний світ. Тепер він наш єпископ. Прошу молитися за нього, підтримувати його та працювати з ним.

Сьогодні ми зібралися, щоб помолитися та подякувати усім священикам, дияконам, сестрам, які працювали і продовжують працювати в єпархії. Ми молимося за усіх людей нашої єпархії та дякуємо їм за співпрацю та жертовність, яку вони доклали задля будівництва та розвитку Церкви. Дуже вам дякую. Ми вдячні та цінуємо вашу працю. Нехай Господь поблагословить вас.

Наш Синод Єпископів та наш Патріарх Святослав вже давно говорить, що нашій Українській Католицькій Церкві терміново потрібне пасторальне планування у нашій Божественній місії, яку довірив нам Всевишній. Пасторальне планування — це гучні слова з дуже широким значенням. Це і наша молитва, наше літургійне життя, а також наша соціальна робота, пасторальна робота, релігійна освіта, та усі форми пасторальної підтримки, що є частиною церковного життя.

Можу вас запевнити, що Патріарх Святослав дуже серйозно до цього ставиться.

Наша єпархія мусить постійно оновлювати свій пасторальний план. Під началом владики Миколи та цілої єпархії. І я зможу допомагати. Я буду підтримувати єпархію своїми молитвами.

Проте, я також можу сьогодні сказати, що я маю намір заснувати в єпархії «Фонд релігійної освіти владики Петра Стасюка». Я все своє життя займався релігійною освітою. Засновуючи цей фонд, я буду його головним учасником. Але кожен зможе долучитися.

Релігійна освіта є основою нашої віри, обряду і церкви. Нам як церкві потрібні ґрунтовні знання про нашу віру, традиції та звичаї. Наша Східна Католицька Церква є особливою та унікальною. Пасторальна та місійна робота можлива лише тоді, якщо ми зрозуміємо Святе Письмо, наш Катехизм та наші звичаї. Майбутнє нашої єпархії залежить від Божого благословення та нашої доброї волі.

Ми як єпархія також маємо дбати про нашу місію. Наша єпархія охоплює на лише Австралію, але й Нову Зеландію та Океанію. Ми усі знаємо та любимо наших людей у Новій Зеландії. Ми знаємо, що ми маємо відновити нашу місію там. Кілька років тому я був в Океанії, Папуа-Новій Гвінеї. За чотири дні, які я там провів, я дізнався, що близько 20 українців проживають поблизу. Я зустрівся з кількома з них. Наш обов’язок їм служити.

Святий Павло сказав: «Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі» (До Филип’ян 4, 13).

Сьогодні ми дякуємо. Я особисто хочу подякувати усім вам за ці 28 років. Я знову хочу висловити вдячність усім священикам, дияконам, сестрам за їх ревну працю. Я буду молитися за усіх своїх колишніх та теперішніх секретарів та співробітників. Особлива подяка тим, хто працював та працює у парафіяльних радах єпархії. Дякую усім, хто працював в єпархіяльних радах. Зокрема пасторальній, фінансовій та тим, хто працював з молоддю. Дякую усім вірним нашої єпархії, які приходили у церкву та робили все необхідне для підтримки її роботи. Дуже важливо, щоб кожен з нас мав якусь роль у нашій громаді і кожен, не важливо від його внеску та задіяності, кожному я вдячний.

Нехай Бог благословить вас і винагородить за ваші дії, який знає все, що ви робите.

Я розпочинаю нову сторінку свого життя. Я буду про вас пам’ятати. Я збираюся відвідати вас, коли знімуть обмеження, та насолодитися австралійською гостинністю та чудовою австралійською погодою.

Нехай Господь Благословить Вас Усіх!

† Петро Стасюк,
вислужений єпископ Мельбурнський