«Ви завжди є в серці свого єпископа, ви є в серці Церкви», — владика Богдан Дзюрах до вірних у Швеції

20 грудня 2022

Сьогодні Боже Слово є про нас і для нас. Дуже радію, що ви є, а особливо діти — знак Божого благословення для родини і знак життя для народу та для Церкви. Такими словами 16 грудня 2022 року в м. Ельвсбін до української громади звернувся владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.

Єпископ подякував батькам, що провадять дітей до Бога і до Церкви. «Це найбільший скарб, який ви можете дати дітям — ваша жива віра, яку ми в цьому храмі укріпляємо і засвідчуємо. І цей час ви не тратите, ви його посвячуєте. Це є найцінніший час у вашому житті — час проведений на молитві, час посвячений для Бога і з Богом», — мовив архиєрей, звертаючись до батьків. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Далі проповідник зауважив, що Ісус каже, щоб ми не переживали скільки нас є, бо не в тому є радість і сила Церкви, але в тому, що ми живемо з Богом, що Бог є з нами, що він дарує нам своє Царство. «Ви є маленькою, але живою спільнотою і Господь через вас об`являє свою присутність», — сказав владика Богдан, пригадуючи людям час і спосіб приходу Месії — народження Ісуса, маленької беззахисної дитини, через яку Отець Небесний хоче діяти у світі.

Відтак єпископ зауважив, що кожна людина потребує приходу Ісуса, щоб почути слово: «Не бійся! Бо різні страхи відбирають нам радість. Ми переживаємо за працю, за здоров`я, за сім`ю і найбільше переживаємо за Україну. Ми сьогодні очікуємо на Господа, щоб він прийшов у наші родини, у наші серця, на нашу землю, яку немилосердно топче ворог», — сказав апостольський екзарх і порівняв беззаконня російських окупантів з безчинством Ірода, кажучи, що наш народ є народом доброї волі, і він став жертвою новітнього Ірода та його слуг.

Також владика Богдан підкреслив важливий фактор очікування Господнього приходу українцями, говорячи про молитву та про добрі діла. «Ми очікуємо нашого Спасителя, склавши наші руки у молитві. А, щоб приготувати прихід Господній, маємо служити одні одним — творити добро. Ісус потребує нашого служіння нашим ближнім», — сказав архиєрей, закликавши усіх присутніх щоденно молитовно єднатися у своїх сім’ях, бо тоді Господь народжується між нами. А, звертаючись до присутніх зі словами вдячності за підтримку своїх родин в Україні та українського війська, владика Богдан зазначив, що таким чином ми наближаємо перемогу добра над злом і перемогу нашого народу над окупантами.

Після Літургії єпископ подякував очільниці місцевих протестантів Анні-Карін за те, що їхня спільнота відкрила двері свого храму для українців. А відзначаючи ревне служіння священника Андрія Мельничука, владика Богдан нагородив його правом носіння золотого хреста.

Наприкінці відбулось святкування громади, на якому до дітей з дарунками завітав святий Миколай.