«Все наше життя є паломництвом, безперервною подорожжю до Бога», — владика Микола Бичок під час Всеавстралійської прощі у Канберрі

12 червня 2023

Упродовж 10–11 червня 2023 року у Канберрі (Австралія) відбулася Всеавстралійська проща до храму Святого Володимира. Ця подія зібрала вірян усіх вікових груп з різних куточків країни для спільної молитви, богослужінь та спілкування.

Процесія розпочалася у суботу, 10 червня, з місцевої української парафії Святого Володимира, де відбулася святкова Архиєрейська Божественна Літургія, очолювана владикою Миколою Бичком у співслужінні отців та дияконів. Перед святковим престолом було встановлено ікону святого Володимира, яка зібрала на собі особливу увагу вірян. Про це інформує пресслужба Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла.

Перший день: чим є проща?

У своїй проповіді владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, звернувся до присутніх прочан із такими словами: «Проща — це є рух в одному напрямку, ціллю якого є духовне відновлення. І хоч наше паломництво відбуватиметься на одному місці в храмі Св. Володимира, проте ми вирушаємо в духовну дорогу разом як подорожуюча Церква Христова. Взагалі, все наше життя є паломництвом, безперервною подорожжю до Бога. Ми всі є паломниками на цій землі, шукаючи сенсу, мети і, зрештою, єдності з нашим Творцем. Таким чином, церква стає не лише пунктом призначення, але й надійним помічником в дорозі до вічного паломництва. Ми покликані брати участь в молитві та служінні, дозволяючи цим діям змінити нас із середини. Як паломники, ми постійно зростаємо, вчимося та розвиваємось у своїй вірі, як і під час фізичної подорожі».

Після богослужіння віряни мали змогу зустрітися на спільному обіді, організованому СУМівцями для учасників прощі. Це був час спілкування, обміну новинами і зустрічей з друзями та рідними.

Підтримка українського народу

Проща стала також платформою для висловлення підтримки українському народу в Україні, який протягом останніх років бореться за свою незалежність та суверенітет. Українці в Австралії відчувають глибоку солідарність зі своїми співвітчизниками та надіються, що вони зможуть знайти мир та стабільність. «Ця Всеавстралійська проща має велике значення для нашої громади. Ми показуємо нашу єдність, відзначаємо нашу культуру та традиції, а також підтримуємо нашу Батьківщину в Україні», — заявив один з учасників прощі.

Також програма прощі включала різноманітні заходи, які задовольняли потреби різних вікових групи, серед яких були гутірки та активності, організовані для дітей (2–18 років), молоді (18–40 років) та дорослих (40–101 рік). Це створило можливість для взаємодії та спілкування між учасниками різних вікових груп.

Опісля дозвілля прочани зібрались на Велику Вечірню, під час якої вірні звернулися до Бога у молитвах та спільному співі. Опісля, була організована молитва у дусі Тезе, яка є особливим методом молитви, спрямованої на підвищення духовності та єдності в християнській спільноті. А на закінчення вірні зібрались навколо вогнища для спільної молитви та співу.

Другий день: під покровом блаженного Володимира Прийми

Наступного дня, у неділю, 11 червня, проща розпочалась Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Микола Бичок у співслужінні духовенства та численних вірних. Єпарх Мельбурнський у духовному слові до вірних роздумував на постаттю блаженного мученика Володимира Прийми, покровителя прощі: «26 червня 2013 року блаженний був проголошений покровителем мирян для Української Католицької Церкви по всьому світу. І це невипадково, оскільки він був вірним Христу до кінця. У вересні 2014 року, коли Блаженніший Патріарх Святослав відвідав Канберру у межах пастирського візиту, він оголосив Церкву святого Володимира в Канберрі місцем паломництва у Мельбурнській єпархії та доручив нам мощі блаженного Володимира для поклоніння.

Чим особливим було позначене життя блаженного Володимира Прийми? Що він може навчити нас, християн 21 століття в Австралії? Він був звичайною людиною, батьком чотирьох дітей, служив кантором в Церкві. Ми не бачимо нічого надзвичайного в його житті, все було простим і звичайним, так само, як і в наших власних життях. Однак, в ньому була одна особливість — він виконував ці прості речі чудово, демонструючи свою любов до Бога та ближнього. У кінцевому рахунку, саме ця любов стала вирішальною у його земному житті, коли він поставив Бога в центрі свого життя».

Молитовна родинна ініціатива

Під час цієї Літургії було проголошено місце відпусту у Канберрі з повним відпустом, що має велике духовне значення. Було також проведено благословення ікон блаженного мученика Володимира Прийми, який є покровителем мирян. Вони будуть передані в усі парафії та місії в Австралії та Новій Зеландії, де подорожуватимуть з дому в дім.

Таким чином, у кожного буде можливість молитися у своїх домівка до Всемогутнього Бога за посередництвом блаженного Володимира та просити всі необхідні благодаті, щоб бути вірними християнами сьогодні.

Після молитви був спільний обід та офіційне закриття прощі: вірні зібрались для завершення заходів та прощальних слів.

Всеавстралійська проща до храму святого Володимира у Канберрі 2023 року стала визначною подією в житті української громади в Австралії. Вона нагадала про важливість спільності, розуміння та збереження наших духовних традицій, а також про універсальність і силу віри, яка з’єднує нас усіх, незалежно від нашого походження чи місця проживання.