ЄвроSapiens: владика Борис Ґудзяк про Різдво, діаспори, розвал СРСР та потребу прощати

8 січня 2022

ЄвроSapiens — це діалоги з людьми переконань і цінностей, їхнє слово має вагу, а досвід може стати в нагоді. Цей проєкт запустила членкиня правління Українського кризового медіа-центру Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Гостем чергового випуску ЄвроSapiens став митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, громадський діяч, провідний науковець у галузі церковної історії, президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк. Про це інформує Український кризовий медіа-центр.

Біографія

Борис Ґудзяк народився в родині українських мігрантів 24 листопада 1960 року в місті Сиракузи, штат Нью-Йорк, США.

Від 1978 року до 1995 року навчався в Сиракузькому університеті (США), Папському Урбанському університеті, Папському Орієнтальному інституті в Італії та Гарвардському університеті (США). Здобув ступінь бакалавра філософії та біології. Згодом навчався в університеті Папи Урбана, Папському східному університеті та Гарварді.

В 1992 переїхав до Львова. Заснував та очолив Інститут історії Церкви тоді ще при Львівській Богословській академії (зараз Український католицький університет).

В 1998 році прийняв таїнство Священства в Соборі Святого Юра у Львові.
Протягом 2000–2002 років був Ректором Львівської Богословської академії. Від 2002 до 2012 — ректор Українського католицького університету.

26 серпня 2012 року хіротонізований на єпископа в Архикатедральному Соборі Святого Юра у Львові (святитель — Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ) у зв’язку з призначенням Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.

З 19 січня 2013 року єпископ Борис (Ґудзяк) є першим єпископом єпархії святого Володимира Великого (Eparchie de Saint-Vladimir le Grand), після того як Папа Бенедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії.

Із 2013 року — президент Українського католицького університету.

Подкаст ЄвроSapiens створений аби відповідальних українців ставало більше, а наша європейська та євроатлантича мрія — ближчою.

Для зручності глядачі мають змогу скористатися таймкодами і перейти до теми бесіди, яка їх найбільше зацікавила:

• 00:00 — Анонс
  • 00:27 — Вступ