Вперше у латвійському місті Вентспілс було відслужено Літургію українською мовою

10 травня 2024

У латвійському місті Вентспілсі в церкві Святого Хреста вперше відслужили Божественну Літургію українською мовою.

Символічно, що Богослужіння відбулось у час світлого празника Воскресіння Христового. Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

Святкову Службу Божу для всіх охочих українців, що проживають у цьому місті, очолив душпастир для українців греко-католиків Латвії о. Роман Сапужак. Літургію співав церковний хор з парафії УГКЦ у Ризі. Опісля відбулось освячення великодніх страв і спільна зустріч.

«Велика подяка Марії Антоновій — керівниці місцевої організації „Кобзар“ за допомогу і організацію. Також спасибі о. Юрису — місцевому пароху, — зазначив о. Роман. — Було приємно разом молитися і розділити радість свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа з місцевими українцями».

Варто додати, що за даними Управління у справах іноземців Латвії, станом на 15 січня 2024 року понад 26 106 українців звернулися до Державного агентства зайнятості Латвії за підтримкою після початку повномасштабної війни. З них близько 8400 українців працевлаштовані або мають власний бізнес у Латвії.