Владику Роберта Москаля поховають у рідному місті (розклад похоронних богослужінь)

11 серпня 2022

Єпископа-емерита Пармської єпархії святого Йосафата Роберта Москаля, який відійшов до вічності 7 серпня 2022 року, похоронять у середу, 17 серпня, на кладовищі Пресвятої Трійці Ейкерс у Карнегі, штат Пенсильванія, США.

Владику Роберта Москаля поховають у рідному місті (розклад похоронних богослужінь)

У Пармській єпархії святого Йосафата повідомили, що владика Роберт упокоївся у Бозі, одержавши Святі Таїнства та молитовну підтримку, та оприлюднили розклад похоронних богослужінь.

Розклад похоронних богослужінь

У неділю та понеділок, 14 і 15 серпня, з 18:00 по 20:00 тіло владики Роберта лежатиме в українському католицькому соборі Святого Йосафата у Пармі, штат Огайо, за адресою: 5720 State Road, Parma, Ohio 44134. У ці дні о 19:00 служитиметься Архиєрейський парастас / Чин поховання єпископа.

У вівторок, 16 серпня, тіло усопшого буде перевезено до української католицької церкви Пресвятої Трійці у Карнегі, штат Пенсильванія, за адресою: 730 Washington Avenue, Carnegie, Pennsylvania 15106. Там воно перебуватиме з 18:00 по 20:00. О 19:00 у церкві Пресвятої Трійці відслужать Архиєрейський парастас / Чин поховання єпископа.

У середу, 17 серпня, о 10:00 буде заупокійна Божественна Літургія з Чином поховання архиєрея. Після цього на кладовищі Пресвятої Трійці Ейкерс у Карнегі відбудеться поховання.

Довідка

Владика Роберт Москаль народився в Карнегі, штат Пенсільванія, 24 жовтня 1937 року.

У 1951 році він вступив до підготовчої школи Святого Василія та семінарії коледжу в Стенфорді, штат Коннектикут. Закінчив богословські студії в Католицькому університеті Америки й Українській католицькій семінарії святого Йосафата у Вашингтоні. Був висвячений на священика в соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії 25 березня 1963 року.

Отець Роберт служив у Філадельфійській архиєпархії як секретар у канцелярії архиєпископа. Був парохом-засновником нової української католицької парафії Святої Анни у Ворінгтоні. Два роки служив в архиєпархіальному трибуналі та працював редактором архиєпархіального тижневика. Був статутним членом Ради директорів Ascension Manor, а також віцеканцлером Філадельфійської архиєпархії, парохом української католицької парафії Благовіщення, канцлером архиєпархії та настоятелем собору Непорочного Зачаття.

Його єпископська хіротонія відбулася 13 жовтня 1981 року.

3 грудня 1983 року єпископ Роберт Москаль був номінований першим єпархом новоутвореної єпархії Святого Йосафата в Пармі, штат Огайо, куди офіційно призначений 29 лютого 1984 року. Досягнувши пенсійного віку, 29 липня 2009 року пішов на емеритуру. Відійшов до вічності 7 серпня 2022 року.

У владики Роберта Москаля залишилися його сестра Елізабет Бойл із Карнегі, штат Пенсільванія, та особисті опікуни Володимир Кудляк із дочками Тетяною і Анною.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae