Владика Йосафат Говера: «У XIX столітті Луцька єпархія налічувала 1200 парафій»

28 червня 2024

Екзарх Луцький владика Йосафат Говера представив учасникам спецкурсу Пасторально-міграційного відділу УГКЦ з місійного служіння 16-тилітню історію екзархату.

Владика Йосафат Говера: «У XIX столітті Луцька єпархія налічувала 1200 парафій»

У своїй розповіді єпископ поєднав новітню історію екзархату з давніми історичними подіями УГКЦ на цих теренах. Наприклад, у XIX столітті Луцька єпархія налічувала 1200 парафій! За словами єпископа, так було до 1839 року, коли УГКЦ на Волині була репресована і ліквідована. Про це пише пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Владика Йосафат наголосив, що ключовим у житті парафії є священник. «Він підтримує діалог із вірними. Важливим є, щоб священник організовував громаду і робив спільну справу. Усвідомлення священником його ролі допомагає мирянам почуватись співвідповідальними за спільне благо», — зауважив екзарх Луцький.

Цьогоріч XIII спецкурс з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання Пасторально-міграційний відділ УГКЦ проводить у Зарваниці. У заході беруть участь понад 80 вихованців 5 духовних семінарій УГКЦ: Київської, Дрогобицької, Івано-Франківської, Львівської і Тернопільської.