Владика Володимир Ющак став гостем римо-католицького паломництва до Кшешува (Польща)

17 серпня 2019

Кілька тисяч вірних взяли участь у великому паломництві до міста Кшешува (Нижньосілезьке воєводство, Польща) з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці. Архиєрейську месу о 12:00 год. очолив єпископ Легниці Збігнев Керніковський, натомість, проповідь виголосив єпископ Вроцлавсько-Ґданської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Володимир Ющак.

У церемонії також взяли участь єпископ-помічник Марек Мендик, священники з єпархії Легніци, Чехії та гості з Польщі, монахині та велика кількість паломників. Також до спільної молитви приєдналися мотоциклісти. Окрім того, у молитві взяли участь лицарі та дами ордена Гробу Господнього, а також представники Союзу національних солдатів Збройних Сил. Були також представники парламенту та місцевої влади.

«Це свято показує нам перспективу нашого життя. Нам судилося приєднатися до слави Воскреслого Господа. Марія перша з нас, яка бере участь у цій чудовій таємниці союзу людини з Богом. Це свято спрямовує нас виконувати волю Божу в нас, щоб ми могли приєднатися до Його слави за прикладом Марії», — сказав єпископ Легниці Збігнев Керніковський під час вступу до святкової меси.

У своїй літургійній гомілії єпископ Української Греко-Католицької Церкви владика Володимир Ющак ознайомив віруючих із розумінням таємниці Успіння Пресвятої Богородиці у традиціях Східної Церкви. Він також показав унікальність цього святкування. «Хоча наші обряди визначають це свято по-різному: Успіння Пресвятої Богородиці та Внебовзяття Божої Матері — це приблизно однакова істина про кінець життя Марії та її перехід душею та тілом у вічність», — зазначив єпископ Володимир Ющак. Богословське пояснення святкування ґрунтувалося на фрагментах Євангелія, вченні Отців Церкви, ранньохристиянській традиції та апокрифічних переданнях. Все це призвело до формулювання догми нашої віри папою Пієм XII, що особливо виражається в іконі Успіння Божої Матері, яку вшановують у греко-католицькій церкві.

У наступній частині єпископ Володимир звернув увагу на важливість цієї істини для сучасної людини. «Те, що трапилося з Марією, також Бог передбачив для кожного з нас. Ми будемо стояти перед Богом на суді. Саме Він стане входом до вічного життя. Побачимо наприкінці цієї дороги божественне обличчя Спасителя та Марії, яка вже оглядає Його в обличчя. Другий висновок стосується гідності нашого тіла. Наше тіло, як і у Марії, пронизане світлом. Наше тіло — храм Святого Духа. Людське тіло заслуговує на повагу та захист, як у сфері матерії, так і духу», — сказав проповідник. Він підкреслив, що ця істина важлива особливо в сучасному світі, який часто зосереджується на сфері матерії, ігноруючи сферу духу.

«Варто, і ви повинні намагатися зрозуміти Божу правду, яку нам подає Бог. Варто взяти Святе Письмо та катехизм і спробувати зрозуміти Божий план, в якому є місце для кожного з нас. Тоді, можливо, ми разом з Марією зможемо заспівати: „величає душа моя Господа…“», — підсумував свою науку владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський УГКЦ.

Після меси відбулася традиційна хода з іконою Богоматері Благодатної та освячення букетів з трав та квітів. Для всіх гостей підготовлено фестиваль з багатьма визначними пам’ятками. На сцені біля базиліки також відбувся концерт, під час якого співались патріотичні пісні.

За матеріалами Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ