Владика Володимир Війтишин освятив новий храм на Івано-Франківщині

28 вересня 2022

27 вересня, у празник Воздвиження Чесного і Животворного Хреста Господнього, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин освятив новозведений храм Покрови Пресвятої Богородиці та Всіх Святих Українського народу у с. Закерничне, що на Івано-Франківщині, а також рукоположив ієродиякона Свято-Покровського монастиря в пресвітерський сан.

Владика Володимир Війтишин освятив новий храм на Івано-Франківщині

На урочисту подію прибули всі вірні с. Закерничне, парафіяни із довколишніх сіл та міст, а також гості з інших областей України. Про це зазначає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Все розпочалося із приїзду владики Володимира до Закерничного, де його радо зустріли численні священнослужителі та парафіяльна спільнота. Насамперед архиєрея із хлібом-сіллю вітала молодь храму, а також ігумен монастиря преп. о. Іван Коваль, який вручив владиці Володимиру хрест.

Митрополит Володимир звернувся до вірних словами: «Щиро дякую за зустріч усім вам, дорогі брати і сестри. Сьогодні історична хвиля. Монахи, які є сьогодні між нами, дуже довго і багато трудилися, щоб тут було прославлене ім’я Боже та була постійна молитва в цьому Господньому храмі. Нехай Господь прийме труд нашої праці, поблагословить нас і вислухає наші перші молитви в цій святині, які будемо підносити до Нього, за перемогу України та мир в нашій Батьківщині».

Згодом митрополит Володимир здійснив Чин освячення новозведеного храму. Під час освячення храму архиєрей, звертаючись до присутніх, детально й пізнавально пояснив всім вірним про те, у який спосіб це відбувається: «На початку священники спільно з архиєреєм посвячували в трьох посудинах три рідини, якими благословили престіл: джерельна вода, виноградне вино з чистої лози, яке використовуємо на Літургії, та вода з пахучою оливою. Далі престол благословили святим миром, яке благословить Отець і Глава УГКЦ у Великий четвер. Це миро є тим самим, яке використовують при Миропомазанні. Після того як ми поблагословимо миром жертовник, ми його будемо вбирати в обруси. Один із них — антимінс. Ця традиція Церкви походить ще від дуже давніх часів раннього християнства, коли християни молилися в катакомбах».

Під час звершення Чину освячення Владика Володимир поблагословив миром храм зсередини, відтак розпочалася процесійна хода, коли всі зібрані в святині вийшли надвір, щоб обійти храм із мощами святих.

Далі розпочалася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив митрополит Володимир у співслужінні з ігуменом монастиря преп. о. Іваном Ковалем, ієромонахом Кипріяном Патиноком, всіх іншими ієромонахами монастиря, протопресвітером Перегінського прот. Романом Балагурою та запрошеними священнослужителями Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Під час Літургії владика Володимир у проповіді звернувся до вірних: «У цей день священник, одягнений у багряні ризи, виносить на тетрапод прикрашений квітами хрест, а вірні співають: „Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресення Твоє славимо“».

Під час Божественної Літургії відбувся ще один урочистий і важливий момент — архиєрей рукоположив на пресвітера ієродиякона Симеона Волошина.

На завершення богослужіння владика Володимир доручив протодиякону Андрію Тузу зачитати Папську грамоту із Ватикану, зокрема, з Апостольської пенітенціарії, про те, що від сьогодні храм Покрову Пресвятої Богородиці та Всіх святих українського народу проголосять відпустовим місцем. Відпуст можуть отримати ті, хто щиро кається, є висповідані та підкріплені святим Причастям, а також беруть активну участь в урочистих богослужіннях в цьому храмі.

Відтак митрополит Володимир передав слово ігумену монастиря преп. о. Івану, який мовив такі слова: «Ми з нетерпінням чекали цього моменту освячення храму, адже пандемія та війна не давали цього зробити раніше. Дякуємо Вам, владико Володимире, що освятили храм цей, за Вашу постійну й велику працю та підтримку. Дякуємо нашим парафіянам та жертводавцям, що спричинилися до будівництва цієї святині. Божого Вам благословення й опіки Матері Божої».

Опісля відбулося вручення подячних грамот всім жертводавцям та фундаторам храму, які спричинилися до будівництва відновленого Свято-Покровського монастиря, а також за щиру жертовність до монашої спільноти.

Наступним моментом урочистості стало звернення нововисвяченого ієромонаха Симеона, який подякував всім тим, хто прийшов щиро помолитися до храму. Також о. Симеон подякував Пресвятій Діві Марії за всі ласки на цій дорозі священничого служіння.

Згодом митрополит Володимир закликав присутніх молитися за українських воїнів: «Молімося за наших воїнів, щоб вони відчували силу нашої молитви. Коли ми є всі єдині, то Бог є з нами, адже всі бажаємо захистити нашу землю від ворога. Нехай Господь береже наше воїнство».

Завершилося свято архиєрейським благословенням молільників та молитвою за Україну «Боже, великий, єдиний» на заклик митрополита Володимира.