Владика Володимир Груца у свято Миколая: «Сьогодні ми не мусимо йти на мученицьку смерть, але завжди можемо чинити дрібні вчинки милосердя»
Сьогодні дякуємо святому Миколаю за наш «Дім Милосердя». Дякуємо за його опіку над цим домом і над нами. За те, що посилає нам добрих людей, бо не всі вірили, що цей дім тут буде. Пам’ятаємо, скільки було різних пліток й інтриг, але святий Миколай виявився мудрішим від всіх. На цьому наголосив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, під час проповіді до вірних в «Домі Милосердя» Центру Опіки Сиріт у празник святого Миколая.
«Святкуючи свято тієї чи іншої особи, маємо нагоду поглянути на її життя. Нам важливо чогось від цієї людини навчитися. Подивитися, що я маю спільного з нею», — зазначив владика Володимир Груца на початку своєї літургійної гомілії.
На його переконання, Святий Миколай є відомим сьогодні, бо у своєму IV столітті жив праведним життям, а смерть земна для людини завжди є коронуванням її життя.
Милосердя не забувається
«В день святого Миколая, — припускає проповідник, — ми можливо стаємо трохи кращими, бо маємо надію, що він принесе нам якісь подарунки. Таким чином, отримуємо солодощі серед гіркоти життя».
«Ми отримуємо речі, які можливо не є якісь дорогі, але вони є цінними, бо про мене хтось пам’ятає. Розуміємо, що Миколай когось до мене послав. Нашому світу завжди бракуватиме милосердя, людської уваги, людяності, любові чи навіть доброго слова й усмішки на обличчі. Так є, бо милосердя не забувається», — переконаний владика Володимир.
Петро Гуменюк, Святий Миколай
Бути подібним до святого Миколая
Він підкреслив, що святий Миколай впродовж всього життя жив за принципом: «Що дає права рука, то нехай про це не знає ліва». «Можливо, ці всі передання обросли також легендами, яким добрим той Миколай дійсно був, але навіть якщо в цьому є хоча б доля правди, то це вже дуже багато», — переконаний єпископ.
За його словами, діти і дорослі дуже полюбили святого Миколая, бо він приносить подарунки. Ми засинаємо в певному очікуванні і прокидаємося у певній радості і ми дякуємо святому Миколаю.
«Як би було в якійсь мірі добре бути подібним до Святого Миколая. Ми не мусимо дарувати щось матеріальне. Кожна людина має що дати: хвильку уваги, усмішку, подати комусь руку і це вже дуже багато», — переконаний єпископ-помічник Львівської архиєпархії.
Петро Гуменюк, Святий Миколай
Життя складається із дрібних справ милосердя
Владика Володимир навів приклад одної дівчини як свідоцтва чудового виховання. Ця дівчина сказала Миколаю, що в неї все є і попросила в нього лише мандаринки. Як виявилося, її цього мама навчила. Тому вона розуміла, якщо їй Миколай подарує щось дороге, то інші діти нічого не отримають.
«Яку велику роль відіграють люди у нашому житті, які чинять дрібні справи милосердя, бо життя складається з дрібних речей. Така нагода нам дається навіть вже, адже під час Святої Літургії можемо молитися за рідних і близьких. Також за тих, кому важко у житті. Бо коли іншим людям буде добре, тоді світ і суспільство буде кращим, а нам в такому світі є і буде приємно жити», — сказав на завершення преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.
За матеріалами Христини Кутнів для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ