Владика Володимир Груца співслужив Божественну Літургію в Ерфурті під час «Католицьких днів»

3 червня 2024

На свято Поклоніння Святим Тайнам Тіла і Крові Ісуса Христа за григоріанським календарем у четвер, 30 травня 2024 року, під час спільної Божественної Літургії учасників «Католицьких днів» у Німеччині («Katholikentag») єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца співслужив Божественну Літургію.

Божественна Літургія відбувалася у дворі катедрального собору Пресвятої Богородиці Ерфуртської — головного храму Ерфуртської дієцезії Римо-Католицької Церкви у Німеччині, як повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Владика Володимир Груца як єпископ з України, делегат від Української Греко-Католицької Церкви, був запрошений співслужити Святу Літургію біля престолу. Ще одним жестом підтримки України стало читання Святого Євангелія двома мовами: німецькою та українською.

Божественну Літургію очолив єпископ Магдебургу Герард Файге. Поруч також співслужили Президент єпископської конференції Німеччини Ґеорг Бетцінг, апостольський нунцій Микола Етерович та інші учасники — єпископи, священники та миряни.

«Католицизм — це єдність в різноманітності. Звичайно, що Церква завжди потребує реформ, бо лише вороги не бажають їй жодних змін. Але її не можна відрізати від кореня, яким є Ісус Христос, чи відділити від джерела, яким є Євхаристія. Ісус Христос під час земної діяльності поламав чимало суспільно-культурних стреотипів, але завжди залишався вірним своєму Отцеві. Плекаючи єдність, будемо вірні, незважаючи на різноманітність», — ствердив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Додамо, що 29 травня 2024 року у м. Ерфурт (центрально-східна частина Німеччини) 103 раз розпочалися «Католицькі дні» («Katholikentag»).

Ця християнська зустріч, яка зазвичай відбувається раз на два роки в різних містах Німеччини. Її організовує головна організація католицьких мирян — Центральний комітет німецьких католиків (ZdK). Приймаючою стороною завжди виступає місцева єпархія, в даному випадку єпархія Ерфурта на чолі з єпископом Ульріхом Неймайром. Katholikentag — це суміш фестивалю віри та дискусійного форуму для обговорення актуальних питань політики, церкви та суспільства. Вперше Католицький фестиваль відбувся в Майнці в 1848 році.