Владика Володимир Груца до Дня медика: «Медик є носієм і супутником любові на дорозі до хворих людей»
Цієї неділі святкуємо День медика. З цієї нагоди з нашого Святоюрського пагорба лине щире привітання і молитовна пам’ять на адресу всіх працівників зі сфери медицини. На цьому наголосив владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, у своєму відеопривітанні з нагоди Дня медика на фейсбук-сторінці Архикатедрального собору Св. Юра.
«Медик — це не професія чи ремесло, а радше покликання і служіння», — наголосив на початку свого слова преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівський.
Мені дуже приємно вас вітати, зазначає архиєрей, бо багатьох з вас знаю особисто. Ви мені стали добрими приятелями і порадниками.
«Сьогодні також лине Вам велика вдячність за жертовне служіння, особливо в час пандемії коронавірусу, коли ви стоїте на першій лінії фронту, на передовій, щоб врятувати і підтримати хворих людей. Хоч часто вам приходиться самим себе наражати на небезпеку і ставати пацієнтами», — додав єпископ.
Матір медицини — хвора людина
Для медика, каже владика Володимир, є дуже важливо послужити своїй матері і не забути про неї. Відразу, очевидно, виникає запитання: хто є матір’ю медицини?
«Відповідь на це питання для мене особисто стала відкриттям. Отримав я її кілька років тому, в клініці Інсбруку, де професор-уролог Ґеорг Барч сказав, що матір’ю медицини є хвора людина. На думку професора, великою небезпекою для медицини є забути про свою матір, а перевагу надати науковим дослідженням чи фармакології. Бо саме хвора людина покликала медицину до життя. Відтак медик покликаний послужити своїй матері», — пояснив він.
Джанна Беретта Молла: які чуда робить серце медика!
Владика Володимир пригадав приклад італійської лікарки Джанни Беретти Молли, яка стала святою. Він розповів, що у віці 40 років, коли лікарка чекала четверту дитину, в неї виявили важкий діагноз. Вона постала перед вибором: зберегти своє життя чи дитини. Джанна Беретта Молла ціною власного життя врятувала свою дитину.
«В 1992 році в Римі, на площі святого Петра вона була проголошена святою. Тоді настала мить, коли її чоловік, старший вдівець у віці 94 роки, разом з врятованою донькою Емануелою підійшли до папи Йоана Павла ІІ, щоб його привітати і йому подякувати. В цей момент напевно світ на якусь мить затримав подих, коли побачив, які чуда робить любов. Які чуда робить серце медика», — додав архиєрей.
Будьте вістунами любові
«Дорогі медики, від імені митрополита Ігоря, від свого власного імені та від імені наших капеланів, дякую вам за служіння і за співпрацю з нашими священниками», — висловив подяку владика Володимир.
«На ваших руках неодноразово помирають люди. Ви їм закриваєте очі. Тому що біологічну смерть ще ніхто не ліквідував. Пам’ятайте, що дуже важливо, в якому стані людина переходить до вічності. Майте відвагу до цієї людини покликати священника, щоб він вашим пацієнтам уділив Святі Тайни, які єднають людину з вічним Богом», — звернувся він.
«Таким чином ви є носіями і супутниками любові на дорозі до хворих людей. Пам’ятайте, що любов є вічною. Вона перемагає смерть. Будьте вістунами любові», — закликав владика Володимир.
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ