Владика Теодор Мартинюк у Зборові освятив унікальний іконостас

20 серпня 2020

19 серпня 2020 року владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, здійснив пастирський візит до громади парафії УГКЦ Переображення Господнього м. Зборова у день її храмового празника. Під час Святої Літургії архиєрей уділив дияконські свячення бр. Віталію Максиміву, випускникові Тернопільської духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого та жителю Зборова.

Владика Теодор Мартинюк у Зборові освятив унікальний іконостас

Після Служби Божої, яка відбувалась на церковному подвір’ї, у Прокатедральному Соборі Преображення Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа кир Теодор освятив новий унікальний іконостас, каркас якого виготовлений з металу, а ікони — різьблені, ручної роботи.

«Господнє Преображення сьогодні спонукає нас преображати наші серця до життя Духом Божим особливо у нинішніх важких обставинах, бо лише „той, хто надіється на Господа, як гора Сіон, не похитнеться повіки“», — зазначив у проповіді архиєрей.

Відтак подячними грамотами від митрополита Василія Семенюка нагородили майстрів, які спорудили іконостас, а це: п. Віталій Городецький — художник-проектант; п. Володимир та п. Ольга Загребельні — ковалі майстерні «Нова Кузня», що у Кізлові; п. Володимир Кіндрачук — скульптор, різьбяр, що виготовляв ікони. Цього дня особливі слова вдячності прозвучали до настоятеля храму о. Тадея Ноги за ініціативу і старання.

«Сьогодні у Зборові відбулось велике торжество та, без перебільшення, історична подія для міста, — розповідає декан Зборівський о. Віталій Вовк. — Ми спільно радіємо, що на дорогу Священства стала молода особа, яка народилася у Зборові. Воднораз дякуємо Богу, що не тільки храм Переображення Господнього, а й місто Зборів, наша архиєпархія отримали чергову мистецьку перлину задля слави Божої».

За матеріалами Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ