Владика Степан Сус: «Жовтень — місяць особливої молитви до Богородиці. Учімося від Неї молитися мовчки і чути Божу волю»

6 жовтня 2020

Голова ПМВ владика Степан Сус очолив Архиєрейську Літургію в храмі Пресвятої Трійці отців василіан у Вільнюсі у співслужінні з єпископом Вільнюської архидієцезії Арунасом Понішкайтісом. Із єпископами співслужили: настоятель монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Микола Козелківський, ЧСВВ, заступник голови ПМВ о. Андрій Гах і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Для нас приємно бути тут, у Вільнюсі, зустрічати наших людей, українців. Приємно бачити, що ви є в церкві, що ви стараєтеся приходити і бути на молитві. Жовтень — місяць особливої молитви до нашої заступниці Богородиці. За новим календарем ви 1 жовтня відсвяткували свято Покрови. І я хотів би наголосити на двох аспектах життя Матері Божої», — зазначив владика Степан під час проповіді. Перший аспект, зауважив голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, — це вміння годитися і чути Божу волю.

«Щодня, молячись „Отче наш“, ми промовляємо: „Нехай буде воля Твоя, як на Небі, так і на землі“. Цими словами ми пригадуємо собі, що, як люди віруючі, переконані, що Божа воля є завжди доброю в нашому житті. Навіть якщо іноді для нас щось є незрозумілим, дивним, важким для сприйняття або приносить терпіння, випробування. Великий Божий дар — коли ми дивимося на світ очима віруючої людини. Бути побожним означає дивитися і сприймати все після Бога. Ми Бога ставимо на перше місце, а потім дивимося на все, що дає нам життя. Молитися до Матері Божої, просити в Неї заступництва означає вміти годитися з Божою волею», — сказав владика Степан Сус.

Другий аспект життя Богородиці, відзначив владика Степан, — молитва мовчання. «Те, чого нам всім інколи бракує, — і єпископам, і священникам, і мирянам, — вміти побути в тиші, просто помовчати. Молитва мовчання — це та молитва, якої ми вчимося з життя Богородиці, читаючи Святе Писання. У Новому Завіті дуже мало моментів, коли Марія щось говорить чи чогось навчає. Ми бачимо, що Вона завжди є поруч із Христом, але Вона мовчить. Тож дуже важливо знаходити час просто побути у тиші, просто помовчати. Пресвята Богородиця молилася мовчанкою, але в тому мовчанні Вона більше розуміла, більше сприймала — і те, що Бог від Неї хоче, і те, що вимагає оточення», — зауважив єпископ.

«Переживаючи жовтень, від свята Покрову Матері Божої, віддаймо себе під надійний захист Богородиці. Вчімося від Неї молитися з Божою волею і молитися мовчки. Нехай Мати Божа буде нашим надійними захистом на всіх стежках життя», — промовив до вірних голова ПМВ.

Владика Степан також передав всім українцям-греко-католикам Литви вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і подарунок для місцевої громади — антимінс з мощами Йосафата Кунцевича.

Після недільної Літургії Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус зустрівся з Українською громадою м. Вільнюс на чолі з Наталею Шертаітєнє. Зустріч за чаєм відбувалася у будинку нацменшин, де українська громада має свою кімнату. На заході були також присутні єпископ Вільнюської архидієцезії Арунас Понішкайтіс, настоятель монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Микола Козелківський, ЧСВВ, заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ