Владика Степан Сус здійснив душпастирський візит у Португалію

2 грудня 2023

Упродовж 26–28 листопада 2023 року владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, у супроводі о. Романа Ільницького, секретаря ПМВ, здійснив душпастирський візит у Португалію, у межах якого вшанував жертв Голодомору у м. Лісабоні, помолився Божественну Літургію у м. Евура та провів лекцію для студентів про актуальну ситуацію в Україні.

Владика Степан Сус здійснив душпастирський візит у Португалію

Візит владики Степана Суса до Португалії розпочався у неділю, 26 листопада, із поминальної молитви за жертвами Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Єпископ відслужив Панахиду у співслужінні з Патріархом Лісабона єпископом Руй Валеріу (Rui Valério). Також у молитві взяли участь Апостольський Нунцій у Португалії Іво Скаполо, священники УГКЦ, що душпастирюють на теренах Португалії та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Так важливо, щоби ми цінували своє, зберігали свою ідентичність. Адже за те, що ми є українцями, що можемо вдягнути вишиванку, молитись в українській церкві і спілкуватись українською мовою, хтось помер в жахливих умовах з голоду, а хтось віддає своє життя в цю хвилину», — мовив під час свого слова архиєрей.

Цього ж дня Голова Пасторально-міграційного відділу очолив недільну Божественну Літургію на парафії Покрови Богородиці УГКЦ у місті Евура. Парохом цієї парафії є о. Іван Гудзь. Також у богослужінні взяли участь секретар ПМВ о. Роман Ільницький і парох Бенавенте і капелан УГКЦ в громаді Самора-Коррея, архидієцезії Евура, о. Тарас Гойванюк. Після Літургії відбулася спільна молитва за Україну, а на завершення парафіяни мали нагоду особисто поспілкуватися із владикою Степаном.

Наступного дня, 27 листопада, відбулася зустріч з єпископом Сетубала кардиналом Америку Агіаром. Сторони обговорили питання надання душпастирської опіки українцям, які знайшли прихисток від війни в Португалії, а також ситуацію в Україні.

Варто зазначити, що кардинал відвідував нашу державу і глибоко знає і переймається подіями та викликами, які переживають українці. Він запевнив, що тримає в своєму серці і молитвах український народ та всіляко сприятиме у душпастирстві і підтримці українців на теренах своєї дієцезії.

У зустрічі також взяли участь секретар ПМВ о. Роман Ільницький, капелан громади УГКЦ у дієцезії Сетубал о. Іван Петляк і парох парафії УГКЦ Покрову Пресвятої Богородиці у м. Евура о. Іван Гудзь.

Окрім цього, у межах візиту до Португалії Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відвідав Інститут канонічного права Католицького Університету, поспілкувався з ректором о. Д-ром Жоао Вергамоту та провів лекцію для студентів про ситуацію в Україні.