Владика Степан Сус відслужив Літургію для українців Відня

6 липня 2020

У межах душпастирського візиту до Австрії Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відслужив Архиєрейську Божественну Літургію у парафії Святої Варвари у Відні і поспілкувався з архиєпископом Відня та громадою Української Греко-Католицької Церкви.

Владика Степан Сус відслужив Літургію для українців Відня

«Мені надзвичайно приємно у Неділю Всіх святих українського народу бути разом з вами, у вашій спільноті, вашій церкві, — зазначив владика Степан на початку проповіді. — Найперше, хочу передати вам найщиріщі вітання від Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава, який у думках і молитвах разом з нами».

Храм Святої Варвари — осередок українства

Він відзначив, що храм Святої Варвари є осередком українства в Австрійській столиці.

«У цих стінах переплітається історія нашої Церкви. Вона переживала різне, подібно, як ми переживаємо в житті моменти піднесення і моменти випробувань», — зауважив єпископ.

Бути побожною людиною — дивитися на світ очима віри

Проповідь владики Степана була присвячена питанню побожності. Він підкреслив, що побожна людина — це та, яка дивиться на світ і усе, що відбувається в її житті, очима віруючої людини.

«Це означає, коли я щось переживаю або маю якісь труднощі чи виклики, або моменти радості чи вдячності, я завжди на перше місце ставлю Бога. А той, хто є побожний, той є успішний, бо особа, яка дивиться на всі обставини свого життя очима віруючої людини, інакше сприймає все, що відбувається в її житті, вона довіряє Богові, — підкреслив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ. — Бути християнином — бути людиною справжньою, побожною, дозволити, щоби Бог був в житті на першому місці. А як каже Святий Августин, коли Бог на першому місці — все решта є на своїх місцях».

Владика Степан також передав українській громаді Відня подарунок Глави УГКЦ для храму Святої Варвари — антимінс з мощами Йосафата Кунцевича.

Зустріч із архиєпископом Відня Кристофом Шенборном

Окрім того, напередодні Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус у межах душпастирського візиту до Австрії зустрівся з архиєпископом Відня кардиналом Кристофом Шенборном.

На зустрічі йшлося про опіку над українськими мігрантами в світі. Голова ПМВ підкреслив, що Церква має бути зі своїми вірними, де б вони не були. Через свою присутність вона допомагає зрозуміти, що Господь є з ними завжди, і у складних моментах їхнього життя.

«Розмовляли про футбол, вміння бути близько до людей, простоту та мігрантів. Кардинал поділився своїми думками про те, що б він робив, якби став єпископом сьогодні. Його поради дуже цінні! Крайній раз ми мали змогу спілкуватись у 2004 році у Парижі», — поділився враженнями владика Степан.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ