Владика Степан Сус у Центральному госпіталі ЗСУ: «Щоб ми не боялися бути сучасними військовослужбовцями і водночас бути віруючими»

1 травня 2021

З великодніми вітаннями та пасхальними дарами в Центральний госпіталь Збройних Сил України м. Києва завітав преосвященний владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

Після чудової зустрічі і спілкування з командним складом Госпіталя: полковником Пєровим Геннадієм Борисовичем, заступником начальника Госпіталя з морально-психологічного забезпечення та іншими працівниками і військовослужбовцями, відбулася молитва на освячення пасок, яєць та м’ясних страв, які будуть передані нашим медикам та захисникам, що перебувають тут на лікуванні та реабілітації.

Владика Степан подякував нашим захисникам, військовим лікарям та усім працівникам Госпіталю за їхнє жертвенне служіння для наших воїнів, висловив свою молитовну підтримку та запевнив у подальшій багатосторонній співпраці.

Насамперед проповідник пояснив, чому ми називаємо світлий празник Христового Воскресіння Великоднем. «Чому це свято є великим? Воно говорить нам про перемогу, про вміння долати труднощі, навіть тоді, коли світ може від нас відвернутися, коли інші нас не розуміють, не сприймають, коли ми відчуваємо брак любові і прагнемо, щоб нас любили, коли ми стоїми в обставинах перед чимось невідомим. Сьогодні увесь світ переживає цю кризу коронавірусу. Подивімося сьогодні на Індію, де дуже багато людей кожного дня помирає. Люди не знають, як далі виглядатиме життя. Подібними є обставини, коли люди отримують повістку до армії і розуміють, що найближчі рік-два вони проведуть в „іншому світі“, з іншими поняттями і баченням. Напевно, що більшість із вас також не думали про те, що проведуть цей час, а зокрема Пасху, у такому форматі і разом із нами. Скоріш за все, що багато із вас мали зовсім інші плани, інше бачення святкування Пасхи. Можливо, хтось ніколи її і не святкував і ніколи не брав участь у цьому обряді, який ми щойно пережили. У всіх тих обставинах залишається те, що є незмінне, а незмінним є Бог, Якого ми не бачимо та відчуваємо», — зазначив єпископ.

Відтак владика Степан підкреслив, що подія Воскресіння має значення і для нас, сучасних християн: «У всіх тих викликах, у всьому тому, що ми називаємо життям звучать ці слова перемоги Христа над смертю: „Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував“. Господь хоче, щоб ми з вами, як люди віруючі та невіруючі, що шукають своєї стежки, пам’ятали про Його присутність у нашому житті. Бог хоче, щоб увесь той досвід, який ми переживаємо і в армії, став для нас добрим досвідом».

Наприкінці, владика Степан Сус привітав усіх із празником Воскресіння Христового. «Хочу привітати усіх вас із цим святом Христового Воскресіння. Пам’ятаймо, що людина віруюча дивиться на світ зовсім інакше. Віра у Господа Бога допомагає нам дивитися на все правильно: бачити добре і бачити зле, бачити людей здорових і хворих, але у той же час розуміти і приймати те, що є добре. Адже добро ніколи не помирає і завжди залишається жити у наших вчинках і житті тих людей, з якими ми цим добром ділимося. Тому у цей світлий празник нехай Господь огорне усіх вас своєю ласкою і благодаттю. Щоб ми не боялися бути віруючими, тобто бути сучасними військовослужбовцями і водночас бути віруючими, у глибині свого серця довіряючи усе Богові», — мовив архиєрей.

Варто зазначити, що до організації цього свята для наших військових і тим, хто ними опікується, також долучилися владика Степан Сус, владика Богдан Дзюрах, отець Андрій Хім’як, сестри-служебницям із обителі у смт. Княжичі та різні добродії Української Греко-Католицької Церкви.