Владика Степан Сус: Що сьогодні означає бути Героєм?
24 серпня, у День Незалежності України, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. Спільну молитву за Україну очолив владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства. Під час проповіді єпископ застановився над тим, що означає бути Героєм.
«Дорогі у Христі брати і сестри! Сьогодні хочу привітати усіх нас із Днем Незалежності України. Це свято ми переживаємо у непростих обставинах, але переживаємо, як справжні українці, як патріоти своєї країни, як люди віруючі», — розпочав своє звернення до молільників із привітання та слів підбадьорення владика Степан Сус, як зазначає Інформаційний портал капеланського служіння «Капеланство. інфо».
За словами проповідника, День Незалежності України — це день, який наближає нас до Перемоги. Ми віримо в те, що на один день стали ближчими до Перемоги. Ми не знаємо, коли це станеться, але точно знаємо, що це обов’язково відбудеться, адже Господь не залишає нас на цих нелегких сторінках історії нашого життя.
Відтак єпископ звернув увагу слухачів на те, що ж сьогодні означає бути Героєм. «Часто ми з вами читали про життя різних героїв, яких не знали особисто. Сьогодні нас оточують живі Герої з наших вулиць, з наших сіл, міст, підприємств. Нам здавалося, що для того, щоб бути Героєм, потрібно зробити щось дуже унікальне. Ні! Бути Героєм — це означає любити. Бути Героєм — означає любити настільки, щоби не думати про власне життя, а думати про життя інших. Хто справді любить, той забуває про свої особисті потреби, але думає значно ширше і глибше. І ця жертва і любов залишаються навіки», — підкреслив архиєрей.
Продовжуючи своє слово, промовець зазначив, що сьогодні ми вдячні Героям багатьох поколінь, які протягом років боролися за свою Незалежність. «Ми з вами також усвідомлюємо, що за Незалежність потрібно боротися. За неї віддають свої життя найкращі сини і доньки — Захисники і Захисниці України», — сказав він.
Гарнізонний храм Святих апостолів Петра і Павла за цих декілька років зібрав у собі історію нашого народу, — запевняє проповідник та багатолітній настоятель цього храму, — починаючи від Революції Гідності, війни на Сході нашої країни, АТО, ООС і до повномасштабного вторгнення. Сьогодні кожен свідомий українець знає, чому прийшов до цього храму. Кожен із нас знає, які запитання поставити Богові, за що Його перепросити. Ми, як люди віруючі, завжди відчуваємо Божу присутність у своєму житті. Ми не є самотніми, адже з нами Бог.
Не оминув своєю увагою владика Степан Сус і надання площі перед Гарнізонним храмом нової назви. «Сьогодні перед Гарнізонним храмом Святих апостолів Петра і Павла відкрили Площу Ангелів. Це є справді історична подія. Площа Ангелів стала продовженням Гарнізонного храму. Багато людей, які в неділю не вміщаються у храмі, стоять там і моляться. Площа Ангелів стала продовженням цього іншого світу, іншої реальності. Перебуваючи на цій Площі, ми пам’ятаємо про наших Ангелів-Охоронців, які у невидимий спосіб знаходяться поруч з нами у всіх моментах нашого життя. І, можливо, ми не один раз скажемо про те, що маємо доброго Ангела-Охоронця, який дивиться за нами. Коли стається так, а не інакше, тоді ми кажемо про те, що наш Ангел зберіг нас. Так, саме Ангел провадить нас безпечною дорогою», — мовив єпископ.
«Нехай Господь почує наші молитви. Не біймося задавати питання Богові, на які Він допоможе знайти правильні відповіді. День Незалежності України — це свято, коли ми маємо нагоду сказати „дякую“ Богові і нашим Героям», — завершив своє звернення до духовенства та вірних владика Степан Сус.
Фото: Андрій ТимощукПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ