Владика Степан Сус очолив святкування 5-ліття парафії Святого Івана Хрестителя у м. Гент (Бельгія)

1 липня 2023

Минулими вихідними, 24–25 червня 2023 року, парафія Різдва Івана Хрестителя у м. Гент (Бельгія) відсвяткувала 5-ту річницю заснування та 10-ліття священства протоієрея Івана Данчевського, настоятеля громади.

Урочистості розпочалися у суботу, 24 червня, Вечірнею, яку очолив владика Степан Сус. Також участь у молитві взяв єпископ Генту Лоде ван Геке (Lode Van Hecke) та інші священнослужителі. Про це повідомляє Служба комунікації Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Після молитви відбулася презентація виставки «Ікони з війни» — мистецького проєкту Соні Атлантової та Олександра Клименка. Ікони, написані на ящиках з-під озброєнь, що їх привезено з фронту, є мовчазними свідками війни в Україні і водначас свідченням перемоги життя над смертю, не тільки символічної, але й реальної. Виставка тривала три дні, але за цей короткий час сотні ґентівців відвідали її, висловлювали своє захоплення проєктом та запевняли про свою солідарність з українським народом.

У неділю, 25 червня, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія. Разом з владикою Степаном співслужили настоятель парафії о. Іван Данчевський, а також ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії протоієрей Петро Жук, протисинкел Паризької єпархії протоієрей Ігор Ранця, отці редемптористи о. Олег Зимак та о. Руслан Піх, архимандрит Гільдебранд, о. Григорій Хома, священники з дієцезій Генту та Брюгге о. Бруно та о. Барт, а також диякон Марко Коберинко. Участь у молитві та святкуванні взяла також Високоповажна пані Наталія Аношина, Тимчасово повірений у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембургу.

25 червня стало особливим днем і і для 11-ти дітей, котрі вперше прийняли Таїнство Сповіді і Причастя.

У своїй проповіді владика Степан заохотив брати приклад зі всіх святих українського народу, бути вірними Богові і Церкві та плекати взаємну любов і підтримку один до одного. Під час Літургії були піднесені усильні благання за мир в Україні, за військо і його перемогу, за поранених та полонених.

Після завершення богослужіння о. Ігор Ранця зачитав вітального листа від адміністратора Паризької єпархії владики Гліба Лончини, а о. Іван подякував усім присутнім за спільну молитву та зокрема парафіянам за спільну мандрівку протягом 5 років задля добра кожного і спасіння всіх.

Завершилось святкування спільним частуванням.