Владика Степан Сус на Кіпрі: молитва із українськими громадами та дипломатичні зустрічі

15 березня 2023

Владика Степан Сус, Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, разом із о. Андрієм Гахом, заступником Голови ПМВ, відвідали українські спільноти на Кіпрі. Душпастирський візит тривав упродовж 9–12 березня 2023 року.

Розпочав свій душпастирський візит на Кіпр Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ 9 березня із зустрічі з в. о. Апостольського Нунція на Кіпрі монс. Джорджом Панамтунділом та вікарієм Латинського Патріарха на Кіпрі о. Бруно Варііна, ЧБМ. У зустрічі також взяв участь заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах.

Говорили про ситуацію в Україні у зв’язку із російською війною проти України, а також про стан душпастирства українців греко-католиків на Кіпрі.

Варто зауважити, що ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на острові проживали близько 5 тис. українців. Зараз тут мешкають вже понад 20 тис. наших громадян. Душпастирює для вірних УГКЦ о. Василь Захарусь.

На сьогодні на острові Кіпр створено 4 церковні громади: у Лімасолі, Нікосії, Пафосі та Ларнаці.

Зустріч із Послом України на Кіпрі

Наступного дня, 10 березня, владика Степан Сус зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Кіпр Русланом Німчинським.

Сторони обговорили ситуацію на Кіпрі з українськими біженцями та співпрацю кіпрського уряду з посольством щодо необхідної допомоги і сприяння українцям на острові.

Посол України підкреслив важливість задоволення релігійних та духовних потреб українців на острові, що наразі має сприяти згуртуванню української громади Кіпру, у тому числі українців, які вимушено опинилися на острові через війну проти України.

Божественна Літургія та зустріч із спільнотою у Ларнаці

У цей же день, ввечері, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія для українців у місті Ларнаці. Очолив богослужіння Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус у співслужінні заступника Голови ПМВ о. Андрія Гаха і душпастиря для українців греко-католиків на Кіпрі о. Василя Захаруся.

Під час проповіді владика Степан говорив про важливість молитви та спільноти. «Ми молимось одні за одних, просимо Бога, щоб отримати від Нього зцілення. Зцілення, яке дає можливість по-іншому дивитись на світ та на труднощі, які виникають. Подібно як розслаблений у євангельській розповіді у Другу неділю посту», — зазначив єпископ.

Зустріч зі спільнотою у м. Пафос

11 березня 2023 року владику Степана Суса та о. Андрія Гаха гостинно приймала українська громада у м. Пафос. Єпископ очолив Божественну Літургію, привітав усіх присутніх, які чисельно зібралися у храмі та подякував за постійну молитву за Україні та українське військо, що витікає у гуманітарну допомогу та вчинки служіння для своїх співвітчизників.

Божественна Літургія у м. Лімасол

Недільну Літургію 12 березня 2023 року для українців у Лімасолі відслужив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус. Як і під час попередніх богослужінь, йому співслужили о. Андрій Гах та о. Василь Захарусь.

Під час проповіді владика Степан наголошував на цінності друзів та цінності нашої віри. «Ці дві складові нашого життя є основою чуда зцілення, — зауважив єпископ. — Водночас для кращого спілкування з Богом необхідно пройти шлях покаяння, шлях пізнання правди про себе і переміни, щоб бути іншими. Час посту саме є для того, щоб це втілити та зрозуміти більше Божу любов».

Відвідини столиці Нікосії

Натомість у столиці острова Кіпр — Нікосії єпископ спільно із місцевою спільнотою помолився Молебен до Пресвятої Богородиці. До цього моління також долучився архиєпископ маронітів Селім Жан Сфеір (Selim Jean Sfeir).

Владика Степан подякував архиєпископу за гостинність. А архиєпископ, у свою чергу, запевнив про молитву за Україну.

Натомість, по завершенні молитви єпископи мали нагоду поспілкуватися особисто й обговорити розвиток душпастирства для українців греко-католиків на острові Кіпр.

Довідка

Сьогодні на острові Кіпр вже існує та активно розвивається чотири спільноти українців греко-католиків. Вони розташовані у найбільших містах острова, адже саме туди найчастіше прибувають українські заробітчани та біженці. Душпастирство спільнот здійснює о. Василь Захарусь. Із священником можна сконтактувати за допомогою мобільних номерів: +357 95 179 118, +380 96 210 06 99 (Viber).

• НІКОСІЯ — Nicosia

Богослужіння відбуваються у каплиці Святого Марона при Архиєпископстві Маронітів

Адреса: 10, Karaiskaki Str., Strovolos, Nicosia

Час: Свята Літургія кожної неділі о 9 год.

• ЛІМАСОЛ — Limassol

Богослужіння відбуваються у храмі St. Mary’s School

Адреса: 1 Georgiou Griva Digeni, Limassol.

Час: Свята Літургія кожної неділі о 12 год.

• ЛАРНАКА — Larnaca

Богослужіння відбуваються у Saint Joseph Maronite Church

Адреса: 8 Grigori Afxentiou, Larnaca

Час: Свята Літургія кожної п’ятниці о 18 год.

• ПАФОС — Paphos

Богослужіння відбуваються у Agia Kyriaki Chrysopolitissa

Адреса: Panagias Theoskepastis, Paphos,

Час: Свята Літургія 1 та 3 суботи місяця о 9 год.

• АЙЯ-НАПА — Ayia Napa

Богослужіння відбуваються у конференц-залі готелю Tasia Maris Seasons

Адреса: Nissi Ave 3, Ayia Napa, Кіпр

Час: Біблійно-молитовна група кожної середи о 17 год.