Владика Степан Меньок висвятив нового диякона для Донецького екзархату

10 вересня 2024

На свято Різдва Пресвятої Богородиці, 8 вересня 2024 року, Донецький екзарх Степан Меньок під час Божественної Літургії уділив дияконські свячення у храмі Володимира Великого в Запоріжжі. У дияконський сан було рукоположено піддиякона Андрія Капустинського.

Владика Степан Меньок висвятив нового диякона для Донецького екзархату

За інформацією пресслужби Донецького екзархату, під час Божественної Літургії з архиєреєм співслужили о. Андрій Бухвак, адміністратор парафії о. Олександр Богомаз, отець-диякон Ігор Бойко. Також у святковій події взяли участь багато вірних.

Під час проповіді владика Степан звернув увагу на євангельський уривок цього дня.

«Але яку вартість має душа? Безконечну. Немає такої вартості, щоби оцінити людську душу. Навіть Господь каже: „Яка користь людині, якщо здобуде весь світ, а душу свою втратить? Або що дасть людина в обмін за свою душу?“. Він хоче сказати, що навіть тяжких гріх, який нашу безсмертну душу губить, Він відпускає нам. Але чи ми прощаємо різні кривди? Не раз може бути образа, яка лежить у серці людини довгі роки. Тому нам треба позбавитися цього. Нас зараз гуртує загальна біда — війна. Ми не шукаємо якоїсь кривди, а навпаки більше стараємося співчувати», — сказав проповідник.

Звертаючись із вітальним словом до нововисвяченого диякона, владика Степан Меньок розповів, що він має намір служити у війську капеланом. «Звичайно, це нелегка служба, бо вони несуть той самий тягар, що й солдати. Тож хай Боже благословення сходить на вас, особливо в день Різдва Пресвятої Богородиці. Завжди можете просити в Неї заступництва», — зазначив владика.

Також до привітань дияконові долучилися с. Бернадета, о. Андрій Бухвак та чесні диякони Ігор і Руслан.

«Нехай Богородиця особливо вас впровадить, нехай формує чисте серце у вас. Через чисте серце уста промовляють. Чисте серце дотикає, зціляє. Нехай Богородиця вас формує і провадить, а Святий Дух наповняє від кінчиків голови до підніжень ніг у вашому священстві», — привітала сестра Бернадета.

Нововисвячений диякон Андрій Капустинський подякував за побажання та наголосив, що «радий тому, що навколо нього є люди, які живуть такими ідеалами і бажають йому того. Це дуже мотивує».

Урочиста подія завершилася молитвою за Україну «Боже, великий, єдиний».