Владика Петро Стасюк: Як знати, що у вас залежність?

16 червня 2020

Владика Петро Стасюк пропонує свої роздуми щодо проблеми залежності. Сьогодні владика здійснює своє служіння у Мельбурнській єпархії Святих апостолів Петра і Павла та часто публікує свої науки щодо різноманітних моментів життя та духовного зростання. Цього разу автор пропонує роздумати над питанням залежності та способами її виявлення.

Владика Петро Стасюк: Як знати, що у вас залежність?

Дуже багато людей звикають до різних форм поведінки, що починаються із доволі невинних звичок, але з часом перетворюються на залежність.

Хоча багато хто з членів родини чи друзів є свідками такої поведінки, дуже часто жертва не визнає цього.

Різні форми залежностей

Залежність проявляється у багатьох формах. Це можуть бути комп’ютерні, азартні ігри, збочена сексуальна поведінка, харчування, куріння та багато інших.

Залежність може бути фізичною або психологічною. Це тяга вживати речовину або повторювати поведінку. У цьому процесі багато знаків, які вказують на наявність проблем із соціальним, фізичним та психічним здоров’ям. Це змушує нас робити те, що зазвичай ми ніколи не робимо, і це часто може стати причиною хворіб чи навіть смерті.

Допомога ближнього при залежності

Тут ми розберемося з питанням, як можна сказати, що ви звикаєте до алкоголю чи наркотиків. Наркоманія або наркотична залежність – прогресуючі, хронічні та потенційно летальні захворювання. Так, вони перетворюються на хвороби і визнані такими. Як і більшість захворювань, ми не можемо їх лікувати самостійно. Нам потрібен медичний працівник, щоб нам допомогти. Тим не менше, так мало людей, які мають залежність, зізнаються, що у них є проблеми.

Показники залежності

Отже які є показники залежності? Наркоманія починається з надмірного вживання алкоголю чи наркотиків. Ми стаємо нездатними протистояти, контролювати або припиняти пити чи приймати наркотики. Зазвичай перед тим, як ми вживаємо ці речовини, існує особиста напруга, і, здавалося б, препарат є відповіддю на напругу, яку ми відчуваємо. Ми робимо це, щоб почувати себе краще. Ну, це не допомагає! Щоб отримати дорогу речовину, яку ми жадаємо, ми зазвичай брешемо, обманюємо і намагаємось приховати свою поведінку. Деякі приховують докази, ховаючи пляшку. По мірі загострення проблеми ми нехтуємо своєю роботою, деякі втрачають її, а деякі не відвідують школу. Ми можемо нашкодити або знехтувати своїм сімейним життям, церквою чи громадою. Ми прикриваємося хворобою та шукаємо будь-які інші причини приховувати нашу залежність. Незважаючи на серйозні проблеми, такі як втрата роботи, ми продовжуємо вживати алкоголь чи наркотики.

а) Звинувачення інших

Ми звинувачуємо інших людей у ​​своїх проблемах. Це завжди чиясь вина. Сімейні проблеми та проблеми у взаємостосунках виникають внаслідок напруженості.

б) Тяга

Ми можемо почати вживати начебто велику кількість алкоголю як знак того, що ми можемо впоратися з ним, кажучи, що “це не впливає на мене”, і тому ми п’ємо все більше і більше, і тяга зростає. Тяга – це явна ознака залежності.

в) Втрата контролю

Нарешті ми починаємо втрачати контроль. Іноді ми безсилі. Ми можемо хотіти залишити це, але не можемо. Навіть коли ми намагаємось зупинити фізичну залежність, вона настільки велика, що ми починаємо знову. Починають проявлятися такі симптоми, як нудота, пітливість, тремтіння та сильне занепокоєння.

Нам потрібна допомога інших!

Нам потрібна допомога, і ми повинні дійти висновку, що ми не можемо зробити це наодинці. Наші органи можуть бути пошкоджені, наприклад ураження печінки. Найкраща порада – якомога швидше звернутися до медичних працівників. Відновлення також не є індивідуальною справою. Нам знадобиться допомога та підтримка багатьох дбайливих людей.

Багато людей звертаються до Бога в ці моменти. Це дуже гарне місце для початку процесу зцілення.

† Петро Стасюк,
єпарх Української Греко-Католицької Церкви у
Австралії, Новий Зеландії та Океанії

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae