Владика Петро Стасюк провів ряд дискусій із молоддю на СУМівському таборі в Аделаїді (Австралія)

4 січня 2020

Владика Петро Стасюк, єпарх Мельбурнський, відвідав молодіжний табір Спілки Української Молоді, що відбувався впродовж 26 грудня 2019 року — 3 січня 2020 року у м. Аделаїда (Австралія).

Владика Петро Стасюк провів ряд дискусій із молоддю на СУМівському таборі в Аделаїді (Австралія)

Пів сотні людей приїхало у цей неймовірно живописний куточок світу на молодіжний табір, який відбувався з 26 грудня по 3 січня 2020 року.

Це був традиційний табір з цікавою програмою, походами, спортом, культурною програмою, релігійними дискусіями, часом для старих друзів та нових знайомств. І звичайно ж, прекрасною кухнею.

Владика Петро Стасюк, правлячий архиєрей Єпархії святих апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії, пробув на таборі три дні. Він провів дуже цікаві дискусії з різними віковими групами. Ці обговорення торкалися теми Патріаршого Собору про імміграцію українців та об’єднання Церкви у дуже багатогранному світі.

«У 2020 році делегати від усіх єпархій у світі прибудуть у Львів, щоб обговорити ці теми. Наші люди живуть у країнах, де розмовляють різними мовами, і місцеві звичаї часто позначаються на життю українців. Наш Патріарх хоче дізнатися, яким чином наша громада може продовжувати процвітати серед різних культур», — зазначив владика Петро, звертаючись до молодих учасників дискусії.

У неділю, 29 грудня 2019 року, Святу літургію разом з владикою Петром Стасюком служив о. Зенон Рацький. Ввечері у табір приїхали гості з української школи Аделаїди, які показали український вертеп. Їх виступ був неймовірним. Музика, костюми були чудовими. Спеціально запрошеними виконавцями стали Юрій Онишків з Аделаїди та Аліса Солочинська з Мельбурна.

Наприкінці дня, відбувся футбольний матч між учасниками табору та українською школою. Змагання підняло багато пилу, проте, коли він влігся, СУМ заволодів полем та підтримкою вболівальників і виграв матч з перевагою в один гол.

Довідка

Спілка Української Молоді (СУМ) — громадська організація, яка об'єднує українську молодь на добровільних засадах та виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, що виробляють світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією протягом століть.

Спілка заснована Миколою Павлушковим 1925 року. До її лав належали Юрій Бобир, Г. Слободяник, П. Нечипайло, Борис та Василь Матушевські, Володимр Юркевич, Данило Кикоть, Олена Буртан та ін. Відновила свою діяльність після Другої світової війни на еміграції.

Після Другої світової війни у Німеччині, Австрії, Франції, та Італії опинилися тисячі українців-біженців, які відмовились за радянського режиму повертатись на Батьківщину. За статистичними даними в січні 1946 у частині Німеччини, яка була окупована Союзними військами, перебувало 102 000 українців. Серед них 44.1 % — молодь у віці від 10 до 29 років.

За ініціативою групи старших активістів, що в більшості походили зі східної України, 6 липня 1946 року в Мюнхені відбулася зустріч організаторів СУМ, які хотіли відновити Сумівські ідеали, в діаспорі. В результаті активної роботи до кінця липня було вже створено 7 відділів організації, які нараховували близько 200 активних членів. З метою створення статуту організації, а також вироблення усіх організаційних законів та формування центральних органів було створено Центральне Бюро організації. В 1947 році відбувся Перший Конгрес Спілки української молоді, який затвердив Статут та Програму СУМ, проект прапора і емблеми, затвердив керівні принципи для подальшого розвитку організації. З цього часу почали швидко формуватися місцеві осередки і культурницькі групи. Робота СУМ скоро дістала визнання в українських і неукраїнських громадах, з плином часу роль СУМ ставала все важливішою в суспільстві.

Частини СУМ поширилися на багатьох континентах світу: в Європі, Південній та Північній Америці, Австралії, а згодом повернулися і до свого місця заснування в Україну. Сьогодні СУМ — це багатотисячне членство, яке діє не лише в Україні, але й в українській діаспорі Австралії, Аргентини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини і США. 75 років від часу заснування та 50 років після відновлення СУМ в діаспорі, організація працює для того, щоб молоді українці з різних країн могли спілкуватися між собою, допомагати одне одному в духовній, розумовій, соціальній, культурній, освітній і фізичній сферах, а також виростали в дусі патріотичного гасла Павлушкова та його однодумців — «Бог і Україна».

За матеріалами Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра і Павла УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae