Владика Петро Стасюк: «Іван Хреститель знайомить нас із нашим найкращим другом»

29 січня 2021

«Кажуть, що найкращий друг — це той, хто знає нас із найгіршого боку і, все таки, любить нас». Про це мовив владика Петро Стасюк, єпарх Мельбурнський, під час літургійної гомілії на Божественній Літургії у Неділю після Богоявлення, 24 січня 2021 року.

Владика Петро Стасюк: «Іван Хреститель знайомить нас із нашим найкращим другом»

Кажуть, що найкращий друг — це той, хто знає нас із найгіршого боку і, все таки, любить нас. Такими є наші батьки, особливо матері. Але існує ще хтось, хто любить нас навіть більше. Сьогодні з цією особою нас знайомить Іван Хреститель. Це — Ісус Христос.

• Ісус є нашим другом, бо Він не лише прощає нам гріхи, він також забуває їх;
  • Ісус не лише говорить нам правду, Він є Правдою;
  • Він не говорить нам куди йти. Він є Дорогою;
  • Він не вчить жити. Він є Життя;
  • Він не вчить про майбутнє. Він є майбутнім. Він є тим, що ми шукаємо
  • Ісус не лише для мене. Стосунки з Господом — це стосунки з громадою. Бог створив Церкву як місце, де ми можемо пізнати Христа, прийняти та любити Його;
  • Ісус говорить, що наше спасіння приходить від прийняття, що ми йдемо по житті разом з Ним та Його Церквою.

Саме цьому Господь посилає нам Івана Хрестителя, передовсім щоб сповістити прихід Ісуса і як його зустрічати.

Коли до нас додому чи до церкви приходить хтось важливий, ми готуємося до цього. Ми прибираємо, ремонтуємо, миємо речі та наводимо порядок. Інколи ми навіть ремонтуємо дороги та чистимо ціле місто.

Ісус не прийде до нас, якщо в нас гори гордині, живемо як язичники, не маючи ніякої поваги, облудні та недобрі. Ці та інші гріхи потрібно виправити ще до зустрічі з Христом.

Іван Хреститель проповідує хрещення як знак нашого єднання з Ним та говорить людям покаятися, пробачити та бути милосердними. Щоб зустріти Ісуса, ми маємо намагатися бути, як Ісус.

Іван говорить, якщо у вас є два плащі, віддай один комусь, у кого немає жодного. Розділи їжу. Він говорить тим, хто збирає податки, збирати лише те, що заборговано. Він говорить солдатам слухатися своїх офіцерів.

Іван Хреститель вчить нас, і він сам харчується лише тим, що знаходить в пустелі. Він скромний чоловік. Він не думає про себе, а зосереджений на Христі.

Іван говорить нам, що хрещення, яке дає Ісус, повністю переродить кожного, хто його прийме, та дасть їм життя з Святим Духом.

Сьогодні ми маємо багато за що дякувати. Багато про що подумати та багато про що помолитися.

† Петро Стасюк,
єпарх Мельбурнський