Владика Петро Лоза взяв участь у молитовному святкуванні Маронітської Церкви в Україні

10 лютого 2020

З нагоди святкування 100-річного ювілею заснування Великого Лівану та збереження його місіонерського духу, з благословення Маронітського Патріарха кардинала Мар Бешара Бутроса Аль-Раї й під проводом архиєпископа Мечислава Мокшицього 8 лютого 2020 року в парафіяльному храмі Матері Божої Неустанної Помочі у Львові відбулося святкування Дня Святого Маруна, засновника Маронітського Церкви, яка є в єдності з Католицькою Церквою.

На прохання кардинала Бешар ель-Раї львівський митрополит духовно опікується також вірними Маронітської Церкви, які живуть в Україні. В львівському храмі Матері Божої Неустанної Помочі знаходяться мощі св. Шарбеля, пустельника і цілителя Лівану, глибоко шанованого також католиками різних обрядів.

Співорганізатором цьогорічної урочистості у Львові був засновник і голова маронітської спільноти в Україні Еліас Сассін. Прибула представницька делегація маронітів, ліванські дипломати та хористи і музиканти з Лівану. Радість маронітів розділили присутні духовенство, монашество і вірні Римо-Католицької Церкви в Україні, Української Греко-Католицької Церкви, Мукачівської греко-католицької єпархії sui juris (свого права) та вірмено-католики.

У супроводі співу ліванців до храму урочисто внесли саркофаг з мощами св. Шарбеля. Організаторів і прибулих гостей привітав настоятель храму о. Миколай Ліпітак CR. Далі слово взяли архієпископ Мечислав Мокшицький, Еліас Сассін та прибулі з ним ліванські достойники.

Конференцію на тему «Великий Ліван і слуга Божий Еліас Аль Хваїк» виголосила с. Антуанета Сааде.

Після Молебню до святого Шарбеля розпочалася св. Меса, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, котрий виголосив проповідь. Співслужили мукачівський греко-католицький єпископ Мілан Шашік і єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петро Лоза. Святу Месу супроводжував оркестр і спів хористів з Лівану, зокрема арамейською мовою.

Опісля відбулося вшанування мощів св. Шарбеля та духовний концерт гостей з Лівану.

Фото: Костянтин Чавага, Олександр Кусий
За матеріалами Костянтина Чаваги для Львівської архидієцезії РКЦ