Владика Миколай Бичок відвідав з душпастирським візитом Тасманію

24 січня 2022

З 21 по 24 січня 2022 року владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, здійснив душпастирський візит до Тасманії.

Владика Миколай Бичок відвідав з душпастирським візитом Тасманію

У перший день єпископ провів офіційну зустріч з владикою Джуліаном Портіусом, архиєпископам Гобарту, впродовж якої висловив слова подяки за довголітню співпрацю на благо людей на острові Тасманія. Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії УГКЦ.

У другий день візиту архиєрей відвідав місцеві святині Гобарту, а також зустрівся з пані Катериною Білик, сенатором від Тасманії. Впродовж зустрічі було заторкнуто тему ймовірного вторгнення російських військ в Україну. Владика Микола розповів більше про ситуацію, яка склалася після окупації Криму, а також про гібридну війну на сході України, яка триває вже 8 рік поспіль. Пані сенатор запевнила, що зробить все можливе у політичному полі Австралії для миру в Україні.

Ввечері, у суботу, владика Микола очолив Вечірню у місцевій каплиці греко-католицької громади. Натомість, у неділю, 23 січня 2022 року, єпископ відслужив Архиєрейську Святу Літургію у співслужінні о. Джастіна Макдональда, відповідального за нашу спільноту в Гобарті, та диякона Михайла Жилана, канцлера єпархії. На урочистій відправі були присутні декілька вірних, а також с. Марія Моравська зі Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії, яка довший час відвідувала цю громаду з місійними подорожами із нашими священниками.

Проповідуючи до люду Божого, владика Миколай зазначив, що «наш Спаситель повністю увійшов у наш спотворений гріхом світ зневіри та болю, щоб виправити його. Він був хрещений в Йордані, щоб одягнути нагого Адама та повернути нам гідність тих, хто носить ризу світла Його улюблених синів і дочок. Саме тому в Святій Тайні Хрещення ми співаємо: „Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися“. Для нас як людей віруючих це означає щоденно відрікатися грішного світу, натомість цілковито віддаватися в обійми нашому Небесному Батьку».

На завершення Божественної Літургії владика Микола висловив подяку о. Джастіну за духовну опіку над вірними, українській громаді Тасманії, а також вірним, які прибули на це торжество. Пізніше всі вірні зібралися на спільний обід, під час якого була чудова нагода поспілкуватися з владикою Миколою.

Варто зазначити, що це був перший офіційний душпастирський візит владики Миколая Бичка, єпарха Мельбурнського, поза межі штату Вікторії після його інтронізації, а також після кількамісячних локдаунів. І хоч було декілька людей присутніх на богослужіннях, проте Христос навчає: «Де двоє чи троє зберуться в Моє Ім’я — там Я є серед них».