Владика Миколай Бичок про свято Матері Божої Неустанної Помочі

4 липня 2021

Напередодні літургійного відзначення свята Матері Божої Неустанної Помочі владика Миколай Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії, ділиться своїми думками про значення та важливість цього свята.

Владика Миколай Бичок про свято Матері Божої Неустанної Помочі

11 грудня 2017 року Глава і Отець нашої Церкви Блаженніший Патріарх Святослав підписав Декрет про встановлення свята Матері Божої Неустанної Почомі, яке відзначають кожного року в першу неділю липня. Ця дата не є випадковою, адже 11 грудня 1865 року Папа Пій IX передає оригінал ікони Матері Божої Неустанної Помочі Згромадженню Редемптористів.

Колишній Архимандрит, а теперішній архиєпископ Ньюарку Йосиф Вільям кардинал Тобін в одній із своїх проповідей ділився своїми враженнями про унікальність цієї ікони. Будучи архимандритом, він відвідував доми редемптористів по цілому світі. Перше його здивування було те, що Богородиця Неустанної Помочі є дуже популярною в Азії. Так, наприклад, розповідав владика Йосиф, в Манілі, столиці Філіппін на молитву-новенну до Пресвятої Богородиці за цілий день приходило 120 тисяч людей. Отці служили від 5 год. ранку до 22 год. вечора. Але найбільше його здивував Сінгапур. Там приходило десь біля 30 тис людей, хоч половина з цих людей не була християнами. Там приходили мусульмани, буддисти, приходили люди, які практикували корінні китайські вірування та релігії. І коли владика Йосиф Тобін запитав їх, чому вони сюди прийшли, що їх проводить, то один чоловік відповів: «Ми прийшли, щоб порозмовляти з Милосердною Панею». Вони приходили до Милосердої Пані, а для нас Пресвята Богородиця — це наша Мати.

Без матері — світ немає майбутнього; без Небесної Матері та Її допомоги — немає християнського життя. Вона вказує на Ісуса як єдиний шлях спасіння. Будучи ученицею в школі Небесного Отця, Вона вчить кожного з нас основ людського та християнського життя та дарує нам надію.

Приходімо до Милосердної Матері, бо «ще не чувано ніколи, щоб Вона не помогла».

† Миколай Бичок,
єпарх Мельбурнський