Владика Миколай Бичок: «Починайте ранок з перевірки повідомлень від Господа»

21 серпня 2020

20 серпня 2020 року розпочалась онлайн-проща редемптористських спільнот до Кохавини (Львівська область). Вона триватиме до 22 серпня. Паломництво розпочали з Божественної Літургії, яку очолив єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ Микола Бичок.

Владика Миколай Бичок: «Починайте ранок з перевірки повідомлень від Господа»

У своїй проповіді владика Миколай Бичок привітав паломників з початком прощі й додав про мету та особливість спільної прощі: «Бог покликав нас на служіння, щоб проповідувати не себе самих, а Ісуса. Ми не власноруч обрали цей шлях, а Бог нам доручив через своє милосердя. Коли ми втрачаємо орієнтир, тоді нам потрібний хтось, хто би міг допомогти віднайти шлях. Ця проща є важливою подією в житті наших спільнот. Адже ми вирушаємо до Кохавинської Матері Божої просити її допомоги. Для кожного нас, як послідовників Великого Вчителя Церкви Каспара Штангассінгера, Марія є надією в житті, яка вказує правильний шлях до нашої мети».

Вирушити у подорож із приятелем

Відтак проповідник наголосив на важливості спільноти у духовного зростанні: «У цю дорогу можна вирушити самому й натрапити на певні небезпеки. А можна вирушити з приятелем, і тоді ця подорож стане веселішою та цікавішою. Найважливіше — ми зможемо покластись на іншу особу, подолати перешкоди разом і досягнути мети. Ми вирушаємо у духовну подорож до Кохавини не просто так. Там Пресвята Богородиця вимолюватиме нам ласку. Подорож до цього чудотворного місця супроводжуватиме бл. Каспар Штангассінгер, що буде своєрідним GPS-сигналом, щоб ми не заблукали. Він розуміє нашу людську природу і неміч. Але через свою присутність він переконує: бути з Богом докінця — можливо».

Божі повідомлення для нас надходять постійно

Владика Микола також закликав уважно відстежувати Божі повідомлення: «Нашою брамою до неба є Слово Боже — повідомлення до кожного з нас. Якби ми розгортали Святе Письмо з такою ж цікавістю, як і перевіряємо сповіщення у смартфоні, ми б отримували Божі повідомлення, які б не дали нам заблукати. Господь надсилає нам повідомлення щоденно. Все залежить, чи ми здатні відстежити Божий сигнал у нашому житті».

Необхідні для паломництва речі

Владика Микола згадав й про необхідні речі, які виручать в дорозі духовного мандрівника: «У дорогу нам потрібно взяти найнеобхідніше: Святі Тайни, молитву та зберігання правил. Вирушаючи в дорогу, ми не йдемо одні. Оскільки ми можемо заблукати, Бог нам дав спільноту, яка може нам допомогти іти вперед. Ми спільно нестимемо свої муки».

Владика завершив проповідь молитвою-проханням до Пресвятої Богородиці за заступництво у дорозі до Кохавини.

Нагадаємо, що 20–22 cерпня 2020 року проводитиметься перша проща до Кохавина в наміренні покликань до священничого та монашого стану і ласки витривання у покликані. З огляду на карантинні обмеженні духовний захід відбудеться онлайн.

Духівник прощі — єпарх Мельбурнський владика Микола Бичок. Окрім духовних наук єпископа, у програмі передбачено свідчення про покликання священників та монахинь, а також прямі трансляції богослужінь. Разом із групою богопосвячених осіб шлях до Кохавина подолає ікона з мощами бл. Каспара Штанґассінґера, який є покровителем редемптористської молоді.

За матеріалами Наталі Стареправо для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»